MÜSİAD Başkanı Kural'dan Kudüs Açıklaması

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan tarafından yapılan Kudüs açıklamasında, ABD’nin uygulamak istediği fikrinden vazgeçmesi gerektiği ifade edildi.

MÜSİAD Başkanı Kural'dan Kudüs Açıklaması

MÜSİAD Genel Başkanı Kaan tarafından yapılan Kudüs açıklamasında, ABD’nin uygulamak istediği fikrinden vazgeçmesi gerektiği ifade edildi.

06 Aralık 2017 Çarşamba 14:35
211 Okunma
MÜSİAD Başkanı Kural'dan Kudüs Açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump tarafından geçtiğimiz gün yapılan Küdus açıklamasına dünyadan tepkiler yağmaya devam ederken Türkiye hükümeti de konu kapsamında açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan tarafından konu kapsamında yapılan açıklamada ABD’nin bu fikrinden derhal vazgeçmesi gerektiği ifade edildi.

Kaan tarafından yapılan açıklamada ABD’nin Küdus’ü İsrail’in başkenti olması yolunda attığı adımları eleştirerek “ABD'nin Kudüs'ü İsrail’in başkenti yapma düşüncesi kabul edilemez. Filistinli kardeşlerimiz bugün, hiçbir hukuki dayanağı olmayan, insanlık dışı muamelelere maruz kalırken, İsrail’e böyle bir koz verilmesinin hiçbir hukuki, insani ve vicdani açıklaması olamaz” dedi.

Atılan adımlar ile birlikte uluslararası hukukun resmen gözardı edildiğini belirten Kaan, ABD’nin bu hamlesini geri çekmesi gerektiğini kaydetti.

Filistin konusuyla ilgili olarak bu gelişmelerin yalnızca Müslümanları ilgilendirmediği, genel itibariyle insanlık tarihi açısından bir ‘kara leke’ olarak anılacağını ifade eden Kaan “Biz Müslümanlar olarak, Müslüman iş insanları olarak var gücümüzle bu zulmün karşısında durduk ve duracağız. Geçtiğimiz ağustos ayında Kudüs ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya kalabalık bir ekiple yaptığımız ziyaretle de bunu ortaya koyduk.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kudüs ile ilgili sözlerini hatırlatan Kaan, Erdoğan’ın konu hakkında yaptığı uyarıları sonuna kadar destekleriklerini ifade ederek, bu olayın bir insanlık meselesi olduğunun altını çizdi.

Son Güncelleme: 06.12.2017 14:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.