MSC’nin Dev Konteynerleri Artık Türkiye’de

Mediterranean Shipping Company (MSC) Başkanı ve Üst Yöneticisi Diego Aponte, artık Türkiye’ye de sefer düzenleyeceklerini duyurdu.

MSC’nin Dev Konteynerleri Artık Türkiye’de

Mediterranean Shipping Company (MSC) Başkanı ve Üst Yöneticisi Diego Aponte, artık Türkiye’ye de sefer düzenleyeceklerini duyurdu.

13 Haziran 2018 Çarşamba 11:25
122 Okunma
MSC’nin Dev Konteynerleri Artık Türkiye’de

Mediterranean Shipping Company (MSC) Başkanı ve Üst Yöneticisi Diego Aponte, MSC Cruises şirketinin yeni turizm gemisi MSC Seaview için İtalya'nın Cenova Limanı'nda düzenlenen denize indirme töreni sonrasında açıklamada bulundu. MSC organizasyon ve yatırımları içinde Türkiye'nin özel bir yerinin olduğunu söyleyen Aponte, Türkiye'nin coğrafi konumu ve lojistik kabiliyetlerinin yanında hızla gelişen ekonomik performansı olduğunu, 40 yıldır faaliyet gösterdikleri bu ülkede giderek artan bir rol almayı planladıklarını, Türkiye'nin dinamik ekonomisine, çevre ülkelerle olan lojistik bağlantılarına uygun olarak yatırımlarını artırarak devam ettirdiklerini bildirdi.

Türkiye'de bugüne kadar yaptıkları yatırımların toplam tutarının 1,5 milyar doları geçtiğine dikkati çeken Aponte, limanların, lojistik faaliyetler ve acentelik hizmetlerinin hız kesmeden devam edeceğini, bu kapsamda dünyada çok az sayıda ülkeye uğrak yapabilen dev kapasiteli konteyner gemilerimiz artık Türkiye'ye de sefer düzenleyeceğini, 20 bin TEU kapasiteli bu büyük gemilerin sağladığı transit yük hareketinin, Türkiye'ye ilave katma değer ve istihdam sağlayacağını, Türkiye’nin hak ettiği yatırımları dünya genelinden çekmeye devam edeceğini, seçim atmosferi geçer geçmez yeni yatırımların da görüleceğini belirtti.

Aponte, Türkiye'nin kruvaziyer turizm anlamında da önemli bir potansiyele sahip olduğunu, grubun büyük önem verdiği bu alanda da Türk limanlarını uğrak noktalar arasına aldığını belirterek, bu konuda zaman zaman yolcu tercihlerinden kaynaklanan değişiklikler yaşanabildiğini dile getirdi.

Dünyanın en büyük ikinci konteyner filosuna sahip MSC'nin Türkiye'de Asyaport Limanı başta olmak üzere Marport ve Assanport limanlarıyla lojistik konusunda yatırımları bulunuyor.

Gelecek yıl İzmir ve Antalya limanlarının da sefer programına alındığını anlatan Aponte, İstanbul'un turizm gemilerinin ana limanı olarak hizmet verebilecek özelliklerde olduğuna işaret etti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.