Memurların Ek Mesai Ücretlerine 16 Kuruşluk Zam

Devlet memurlarına ödenen ek mesai ücretlerinde 16 kuruşluk iyileştirme yapıldı.

Memurların Ek Mesai Ücretlerine 16 Kuruşluk Zam

Devlet memurlarına ödenen ek mesai ücretlerinde 16 kuruşluk iyileştirme yapıldı.

20 Ekim 2018 Cumartesi 12:50
133 Okunma
Memurların Ek Mesai Ücretlerine 16 Kuruşluk Zam

Devlet memurlarına saat başına ödenen fazla mesai ücretlerinin, yeni yılda 16 kuruş artacağı ve 2 lira 13 kuruşa yükseleceği öğrenildi. 2019 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi verilerinden ulaşılan bilgilere istinaden, memurların saat başı fazla çalışma ücretlerinin yeni yılda yüzde 8,1 arttırılacağı kaydedildi. Bununla birlikte şu anda 1 lira 97 kuruş olan saat başı fazla mesai ücretinin Ocak ayının 1’inden itibaren 2 lira 13 kuruşa çıkarılacağı kararlaştırıldı.

Her makam için aylık azami 450 saat olmak kaydıyla kurul başkanı, genel müdür ve daha üst birim yöneticilerinin, aynı zamanda strateji geliştirme bakanı, vali, general ile amiral rütbesini haiz olmak koşulu ile Genel Kurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıklar, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı daire başkanı ve daha üst birimlerin yöneticileriyle rektör, büyükşehir, il belediye başkanlarıyla çalışan personelin de aynı 90 saati geçmemek üzere makamı onayıyla saat başına 2,25 lira ek mesai ücreti alacakları ifade edildi.

Bununla birlikte, Harcırah Kanunu kapsamında ödenecek olan yurt içi gündelik ve tazminat miktarlarının da belirlendiği kaydedilirken, yeni yıldan itibaren TBMM Başkanı ile Cumhurbaşkanı yardımcılarına ödenecek olan yurt içi gündelik tutarın 67,40 lira olduğu öğrenildi.

En alt kademede olan memura ödenen 38,75 liralık gündeliğin ise değişmediği kaydedildi.

Anahtar Kelimeler:
MemurMesai
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.