McKinsey Şirketi Ankara'da

Bakan Albayrak: Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik.

McKinsey Şirketi Ankara'da

Bakan Albayrak: Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik.

27 Eylül 2018 Perşembe 18:58
432 Okunma
McKinsey Şirketi Ankara'da

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Birleşmiş Milletler’in (BM) 73. Genel Kurul Toplantısı görüşmelerine katılmak maksadı ile bulunduğu New York'ta, Türkiye - ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen; 9. Türkiye Yatırım Konferansı’nda bir konuşma yaptı. Türk ekonomisinin, şu anki durumunu anlamak amacı ile Türkiye’nin son iki yıl boyunca neler yaşadığının iyi anlaşılması gerektiğini vurgulayan Albayrak; 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, 14 yılda, önceliği ekonomiye veren AK Parti hükümetinin, önceliği bir süreliğine ulusal güvenliğe vermek zorunda bıraktığını, dile getirdi.

Bakan Albayrak, Türkiye’nin 24 Haziran 2018 tarihinden itibaren, yepyeni bir döneme girdiğini vurgularken; yeni hükümet sistemi çerçevesinde, bakanlık sayısı da 26’dan 16’ya düşürüldü. Para politikaları ve mali politikalar, birbirleri ile koordineli hale getirildi. Çünkü enflasyonla, sadece birini kullanarak savaşamazsınız, ifadelerini kullandı.  Diğer yandan, Albayrak; YEP’in üç ana başlığı kapsadığını vurgularken, bunları, dengelenme, disiplin ve dönüşüm olarak, sıraladı. Özellikle değişim ile ilgili yeni bir birim kurduklarını da aktaran Albayrak; yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek, şeklinde sözlerini sürdürdü.

Anahtar Kelimeler:
MckinseyAnkara
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.