Listeye Yeni Milyonerler Eklendi

BDDK, yeni milyonerlere ilişkin verileri yayınladı. Buna göre geçtiğimiz seneye oranla yedi yüz elli beş kişi daha milyoner oldu.

Listeye Yeni Milyonerler Eklendi

BDDK, yeni milyonerlere ilişkin verileri yayınladı. Buna göre geçtiğimiz seneye oranla yedi yüz elli beş kişi daha milyoner oldu.

14 Mart 2018 Çarşamba 17:54
84 Okunma
Listeye Yeni Milyonerler Eklendi

BDDK, yeni milyonerlere ilişkin verileri yayınladı. Buna göre geçtiğimiz seneye oranla yedi yüz elli beş kişi daha milyoner oldu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye’nin milyonerleri listesini yayınladı. Buna göre ocak ayının sonundan itibaren ülkemizde ve yurtdışında mukim milyonerlerimiz, yüz otuz dokuz bin yedi yüz otuz beşe kadar çıktı. Geçtiğimiz senenin son gününe nazaran yedi yüz elli beş artan milyonerlerin toplam mevduatları ise dokuz yüz on sekiz milyarı aştı. Geçtiğimiz sene söz konusu meblağ, dokuz yüz dokuz milyar liradan fazlaydı. Buna göre her milyonerin ortalama olarak altı milyon beş yüz bin lirası bulunuyor.

Türkiye’de yaşayan milyonerlerin sayısı da geçtiğimiz seneye oranla iki yüz yetmiş altı yükselşie geçerek yüz yirmi yedi bin iki yüz kırk beşe ulaştı. Buna göre toplam mevduatları da sekiz yüz kırk milyar altı yüz seksen sekiz milyon lira oldu.

Türkiye dışında yaşayan mudilerin toplam sayıları ise ocak ayının sonu itibarıyla on iki bin dört yüz doksana kadar çıktı. Buna göre yurtdışında yaşan mudilerin sayısı da geçtiğimiz seneye oranla dört yüz yetmiş dokuz kişi arttı. Mudilerin toplam mevduatları da yetmiş yedi milyar altı yüz altmış bir milyon liraya ulaştı. Yurtdışındaki milyonerlerin ortalama servetleri de altı milyon iki yüz on sekiz bin lira şeklinde hesap edildi.

Anahtar Kelimeler:
ZenginBDDK
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.