Kurumlar Vergisi Muafiyeti

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kurumlar vergisinde daha önce yaptıkları 2 puanlık artışta tekrardan indirim yapılabileceğini açıkladı.

Kurumlar Vergisi Muafiyeti

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kurumlar vergisinde daha önce yaptıkları 2 puanlık artışta tekrardan indirim yapılabileceğini açıkladı.

01 Haziran 2018 Cuma 10:02
106 Okunma
Kurumlar Vergisi Muafiyeti

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kurum vergisi muafiyetinin gelebileceğinin sinyallerini verdi. Daha önce kurumlar vergisine 2 puanlık bir artış yapılmıştı. Ağbal, kurumlar vergisinde yaptıkları 2 puanlık her artışı her an geri alabileceklerini belirtti.

Emekliye verilecek olan bayram ikramiyesinin sürekliliğine ilişkin Ağbal, iki bayramda da biner liralık ikramiyenin gelecek yıllarda da verileceğini duyurdu. Milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek ikramiye haberinin sadece bu yıla özel olmaması emeklileri sevindirdi.

Bayram ikramiyesi düzenlemesinin bütçeye 22.3 milyar lira etkisi olacağının altını çizen Ağbal, vergi artışı yapacakları gibi bir durumun söz konusu olmadığını sadece verginin tabana yayılması gibi çalışmalarını olduğunu bildirdi.

Maliye Bakanı Ağbal, ekonomi politikalarında, para ve maliye politikalarında uyumun çok önemli olduğunu ve buna her zaman önem vereceklerine değinerek, şu anda içinde bulundukları koşullara bakılınca maliye politikasının her manada para politikasına destek vermesi gerektiğini, maliye politikasında da benzer bir sıkılaşmaya gideceklerini ifade etti. Ağbal, maliye politikasının fiyat ve vergi ayarlamaları bakımında enflasyon beklentilerini aşağı çekecek destekleri vereceğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler:
Naci AğbalVergi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.