Kelebek Hastalığına Dikkat Projesi :“Bir Resim Yap“

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kelebek hastalığına dikkat çekmek amacıyla yapılan "Bir Resim Yap" etkinliğine katıldı. Soylu, etkinlikte kelebek hastalığına yönelik açıklamalarda bulundu.

Kelebek Hastalığına Dikkat Projesi :“Bir Resim Yap“

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kelebek hastalığına dikkat çekmek amacıyla yapılan "Bir Resim Yap" etkinliğine katıldı. Soylu, etkinlikte kelebek hastalığına yönelik açıklamalarda bulundu.

24 Şubat 2018 Cumartesi 09:32
202 Okunma
Kelebek Hastalığına Dikkat Projesi :“Bir Resim Yap“

İçișleri Bakanı Süleyman Soylu'nunda katıldığı, kelebek hastalığına dikkat çekmek ve söz konusu hastalığa yakalananların tedavisine destek sağlamayı hedefleyen  "Bir Resim Yap" projesi düzenlendi.

Çırağan Sarayı'nda düzenlenen geceye katılan Bakan Soylu, böyle anlamlı bir gecede bulunmanın kendisine mutluluk verdiğini belirtti. Daha öncede Trabzon'da bu denli anlamlı bir geceye katıldığını vurgulayan Soylu, Trabzon'da toplanan yardımlar ile Somali'de bir yetimhane açıldığını açıkladı.

Türk medeniyetinin bir iyilik medeniyeti olduğunu vurgulayan Soylu, "Hep birlikte dünyanın birçok yerine el uzatıyorsak, geleceğe, iyiliklere dokunuyorsak bu medeniyetin başka bir tarifi olamaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın eşleri, Saygıdeğer Emine Erdoğan'ın himayelerinde güzel bir program başlattık, çocuk işçiliğiyle alakalı. Biz şöyle bir ülkeyiz, 3,5 milyon insana yeni topraklarını yurt yapabilmeleri için çaba sarf ediyoruz. Onların ülkemizde olmasını da hiçbir zaman yük görmüyoruz. Biz sadece kendimize ait bir millet de değiliz. Bizim medeniyetimizde bir başka şey daha var. Birine dokunamazsan, özünü keşfedemezsin. Kendini anlamak, kendini keşfetmek aslında yanındakine dokunmaktır. Hem ülkemiz, hem insanlarımız hem de bu salondaki insanlarımız bunu yapıyor. Bugün çok hayırlı bir iş daha yapılıyor. Hissederek birine dokunabilmek çok önemlidir. Bizim dinimiz ve inancımız bize şunu öğretiyor, bir insan, bir evrendir. Bizim dinimiz, inancımız, gelenek ve göreneğimiz insanı öldürmemeyi, katletmemeyi salık veriyor." açıklamasında bulundu.

Güneydoğu bölgesininin birçok kesminde dolaştığını, çok fazla insanla karşılaştığını açıklayan Soylu, "Beni motive eden birçok şey var. Kız çocuklarını annelerinden, babalarından 13-14 yaşında ayırıp dağa götürüyorlardı. Biz bu ülkeyi yönetelim diye bu millet bize görev verdi. Benim görevim İçişleri Bakanlığı, eğer bir baba, akşam kız çocuğunu evinde görüp de onu kucaklayamayacaksa bizim görevimizin ederi ne olabilir ki? İyiliğe adım atan aslında cennete adım atar. Bu nedenle bu gecede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Belki başımıza gelecek bir kötülükten şurada attığımız bir adım sayesinde kurtulacağız." sözlerine yer verdi.

Düzenlenen gecede, kelebek hastalığına ilişkin insanları bilinçlendirmeyi, bu hastalığa yakalanan çocuklara destek olmayı amaçlayan proje bünyesinde, iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin proje için ilk kez yaptığı tablolar satışa çıkarıldı.

Bakan Soylu tarafından yapılan "Kelebek Çocuklar" tablossunun açık artırmada 500 bin liraya satıldığı belirtildi.

Son Güncelleme: 24.02.2018 10:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.