İstanbul'da Simit Zammı

İstanbul Simitçiler Odası Başkanı Ali Yücel İstanbul simidine 25 kuruş zam yapıldığını açıkladı.

İstanbul'da Simit Zammı

İstanbul Simitçiler Odası Başkanı Ali Yücel İstanbul simidine 25 kuruş zam yapıldığını açıkladı.

19 Eylül 2018 Çarşamba 14:03
101 Okunma
İstanbul'da Simit Zammı

İstanbul Simitçiler Odası Başkanı Ali Yücel, bir açıklama yaparak İstanbul’da Simitçiler Odası olarak tüm kelam ürünlerin 25 kuruş zamlandığını vatandaş tarafından alınan 1,50 liralık simidin ise 1,75 liraya yükseldiğini belirtti.

Son aylarda yaşanan ekonomik kriz ve sürekli oynayan döviz kurları nedeniyle un ve çeşitli girdilere gelen zamlardan simidin de payına düşeni aldığı öğrenilirken, ham madde maliyetlerine değinen Ali Yücel, daha önce 60 liraya alınan simit ununun şu anda 100 liraya yükseldiğini ve susam fiyatının da 9 liradan 18 liraya çıktığını ifade ederek, akaryakıt, pekmez ve doğal gaz gibi zamlı ürünlerde baş edebilmek için simit zammını gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını vurguladı.

Fırsatçılık yapılmadığının da altını çizen Ali Yücel, normal şartlar altında gerçek zammı uygulamaya koymaları halinde simit fiyatının 2 liraya yükseltilmesi gerektiğini belirterek, yapılan yirmi beş kuruşluk zammın fırsatçılık olmadığını söyledi.

Yapılan zammın geçtiğimiz Pazartesi günü simit fiyatlarına yansıtıldığı bilgisini veren Ali Yücel, simit şubelerinin tamamının simidi bu fiyattan sattıklarını açıkladı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.