İnternet Alışverişlerinde Yaşanan Mağduriyeti Banka Giderecek

E-Ticaretin günden güne büyümesi ile internetten gerçekleşen ürün satışları da hızla artıyor.

İnternet Alışverişlerinde Yaşanan Mağduriyeti Banka Giderecek

E-Ticaretin günden güne büyümesi ile internetten gerçekleşen ürün satışları da hızla artıyor.

10 Şubat 2018 Cumartesi 12:15
130 Okunma
İnternet Alışverişlerinde Yaşanan Mağduriyeti Banka Giderecek

E-Ticaretin günden güne büyümesi ile internetten gerçekleşen ürün satışları da hızla artıyor. Büyümeye odaklı olarak da satışı yapılan ürünlerde sahte ya da defolu mal teslimi yaygınlaşıyor. Satışı gerçekleşen ve kullanıcıya ulaştırılan üründe sahte ya da kusurlu ürün teslim alanların satışı gerçekleştiren e-ticaret şirketlerine yaptıkları başvurularda kanıt talep edilmesi nedeni ile yaşadıkları mağduriyetin önüne geçilmesi için bankaya başvurmaları ve paralarını bankadan talep etmeleri gerektiği belirtiliyor.

Mastercard ile yapılan kusurlu alışverişlerde tüketicinin mağduriyetinin giderilebilmesi için bankaların araya girmesi ve tüketicinin şikayetine dayalı olarak, ispat gerekmeksizin para iadesinde bulunması gerekiyor. Bunun için mağduriyet yaşayan tüketicinin tek yapması gereken ise sadece bankaya şikayette bulunmak. Mastercard ile ilgili en önemli özelliğinin alışverişlerin ardında kural setlerinin olduğunu belirten yetkililer, bankalar ile yapılan anlaşmalarda tüketicinin korunması koşulu olduğu bilgisini verdiler.

Aynı zamanda kredi kartında şu bir geçiş dönemi yaşandığını da doğrulayan ilgililer, kartın kalkma olasılığından çok şu anda mobil kullanıcıların oranında artış gözlemlendiğini ve bu artışın ilerleyen zamanlarda daha da yükseleceğini belirtti. Yurt dışında rahatlıkla mobil ya da App yolu ile kullanım sağlanmasının talep edildiğini vurgulayan yetkililer global kart üreticilerinin bu sebeple daha çok ilgi çektiğini bildirdi.

 

Son Güncelleme: 10.02.2018 12:36
Anahtar Kelimeler:
E TicaretMastercard
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.