İmar Barışı İçin Son Çağrı

Uzmanlar, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için başvurularını son günlere bırakmamaları konusunda, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

İmar Barışı İçin Son Çağrı

Uzmanlar, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için başvurularını son günlere bırakmamaları konusunda, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

30 Eylül 2018 Pazar 20:02
130 Okunma
İmar Barışı İçin Son Çağrı

İmar Barışı için başvuru süresinin dolmasına son bir ay süre kalmışken, uzmanlar, vatandaşları başvurularda yaşanması muhtemel sıkıntı veya yoğunluk nedeni ile mağdur olmamaları açısından, son günlere dek beklememeleri hususunda uyarıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, vatandaşın devlet ile ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız ya da ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedefiyle hayata geçen İmar Barışı'na 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan başvurular, 31 Ekim 2018 tarihine dek yapılabilecek.

Gayrimenkul Hukuku Enstitüsü Başkanı Avukat Ali Yüksel, Anadolu Ajansı (AA) muhabirine yaptığı açıklamada; İmar Barışı'nın 13 milyondan fazla yapıyı kapsadığını belirterek, bu kapsamda 8 - 10 milyon civarında bir başvuru olmasını beklediklerini, söyledi. Yüksel; bugüne dek milyonlarca başvuru olduğunu, fakat edindikleri bilgiye göre, henüz söz konusu rakamlara ulaşılamadığını kaydederek, bu yüzden son ay ciddi yoğunluk olacağını düşünüyoruz. Ayrıca 20 Eylül'de ilgili tebliğde yaşanan değişiklik, yoğunluğun artmasına neden olacaktır. Vatandaşlarımız, bu nedenle başvurularını son günlere bırakmasınlar, ifadesini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
ImarImar Affı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
Seyit 2018-10-01 23:24:31

Halkta para kalmadi ki... imar barışı olsa ne olur olmasa ne olur.