İhracatçılara, 3,1 Milyar Lira Destek Verilecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2019 yılı içerisinde ihracatçılara verilecek destek miktarını açıkladı.

İhracatçılara, 3,1 Milyar Lira Destek Verilecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2019 yılı içerisinde ihracatçılara verilecek destek miktarını açıkladı.

19 Mayıs 2019 Pazar 13:54
330 Okunma
İhracatçılara,  3,1 Milyar Lira Destek Verilecek

2019 yılı içerisinde ihracatçılara verilecek destek miktarını açıklayan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) iş birliğiyle belirlenen Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin açıklanacağı toplantısının düzenlendiği Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon'da konuştu. 2019 yılında ihracatçılara 3,1 milyar liralık destek öngörülüyor.

Milli Mücadele'nin 100. yılında Samsun'da olduklarına işaret eden Pekcan, "Katma değeri yüksek ve markalı ürün ihracatımızı artırmak için KOBİ düzeyinden başlayıp, kurumsallaşma ve küresel marka olma yolunda ilerleyen her seviyedeki ihracatçımıza bu yıl 3 milyar 104 milyon TL civarında destek vermeyi öngörüyoruz." dedi.

Türkiye'nin ulusal kurtuluş mücadelesinin başlangıcının 100. yıl dönümünün kutlandığı bu günde Samsun'da olmaktan memnuniyet ve onur duyduğunu belirten Pekcan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan için hayatını ortaya koyan tüm kahramanları rahmet ve saygıyla andığını söyledi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.