İhracatçı Sayısı 100 Bine Ulaşacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracatçıların bir ara geldiği Samsun’da konuştu.

İhracatçı Sayısı 100 Bine Ulaşacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracatçıların bir ara geldiği Samsun’da konuştu.

19 Mayıs 2019 Pazar 17:26
662 Okunma
İhracatçı Sayısı 100 Bine Ulaşacak

İhracatçıların bir ara geldiği Samsun’da konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, 9 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yıl dönümü kutlamalarına katıldı. İnovaTİM'li öğrenciler ve ihracatçıların da yer aldığı kutlamalarda Gülle, ihracat ve ihracatçı hedeflerini açıkladı.

Gülle, 2019-2020 yılında ihracatı 200 bin doların üzerine çıkaracaklarını ifade etti.  İhracatçı sayısının da 100 bine ulaşması hedefleniyor.

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamada bulunan Gülle,  "19 Mayıs 1919, bir milletin yeniden doğuş hikayesinin başlangıcı... 1919'un 100’üncü yılı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde 4 yıl boyunca düzenlenecek etkinliklerle milyonlara gururu yaşatacak. Cumhuriyetin kuruluşu ile özdeşleşmiş olan ihracata dayalı kalkınma hamlesinin bugün vücut bulduğu ihracatçı birliklerimizin başkanları ve TİM olarak Ulu Önder Atatürk'ün Samsun'a ayak basışının 100'üncü yılında bu coşkuyu ticaret diplomasisinin saha neferleri olarak yaşamaktan ve paylaşmaktan büyük kıvanç duyuyoruz. 19 Mayıs ruhunu gelecek nesillere taşımak için var gücümüzle çalışacağız.” ifadesine yer verdi.

Anahtar Kelimeler:
TimIsmail Gülle
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.