Hükümet, Taşeron İçin Yoğun Mesaide

Geçtiğimiz hafta kamuoyuna detayları açıklanan taşeron düzenlemesi ile ilgili son çalışmalar hızla devam ediyor.

Hükümet, Taşeron İçin Yoğun Mesaide

Geçtiğimiz hafta kamuoyuna detayları açıklanan taşeron düzenlemesi ile ilgili son çalışmalar hızla devam ediyor.

12 Aralık 2017 Salı 00:17
264 Okunma
Hükümet, Taşeron İçin Yoğun Mesaide

Ülke gündeminde önemli yer tutan taşeron konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanının müjdeyi verdiği taşeron olayı hakkında çalışmalarını tamamlayan bakanlık, tasarıyı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunmadan önce son revizeleri yapıyor. Buna göre sendika yöneticileri ile görüşen bakanlık, taşeron konusunun üzerinde titizlikle duruyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeoğlu ile Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya gelerek taşeron konusuna son noktayı koymuştu. Bu toplantının detayları da yeni yeni ortaya çıkmaya başlıyor. Detaylara göre hükümet, taşeron meselesi hakkında sendika yöneticilerinin de talepleri doğrultusunda revizeler yapıyor. Buna göre görüşmelerin hâlâ devam ettiği konu hakkında, yine Başbakan Binali Yıldırım başkanlığındaki ekip bu hafta içerisinde toplantı düzenleyecek.

Taşeron konusunda paylaşılan ayrıntılar, taşeron işçilere kadro müjdesi veriyor. Herhangi bir şart ve kriter aramayan tasarı, en kısa zamanda meclise getirilerek yasalaşması için teklif sunulacak. Hükümetin son birkaç aydır üzerinde yoğun mesai sarf ettiği düzenleme için taşeron işçiler, mevcutta çalışıyor oldukları kurum ya da kuruluşlara başvurarak kadro talep edebilecekler. Kadro talebinde herhangi bir yaş ve eğitim seviyesi koşulu da bulunmuyor. Kurumlara başvuru yapan taşeron işçiler, bir sınava sokulacak ve sıvanda başarılı olanlar da standart memur atanma şartlarından olan güvenlik arşiv araştırmasından sonra görevlerine başlayabilecekler.

Anahtar Kelimeler:
Taşeron
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.