Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi Açılışı Yapıldı

Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi'nin hizmet binası açılışında Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan konuşma yaptı.

Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi Açılışı Yapıldı

Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi'nin hizmet binası açılışında Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan konuşma yaptı.

19 Şubat 2018 Pazartesi 17:08
199 Okunma
Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi Açılışı Yapıldı

Hizmet-İş Sendikası Adana Şubesi'nin yeni hizmet binasının açılışında Mahmut Arslan konuşma yaptı. Gündeme dair sözlere yer veren Arslan, KİT'ler, hastane bilgi sistemleri, sosyal tesisler, emekliliği gelenler, hükümlüler ile kamuda kadro alanlarla aynı yerde çalışanlar ve kendi araçlarıyla çalışan şoförlerin de kadro kapsamına dahil edilmesini arzuladıklarını belirten Arslan, sürecin devam ettiğini, Hak-İş olarak taşeronların tamamının kadroya yerleştirilmesi sürecini izlediklerini belirtti.

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, kamudaki taşeron işçilerin kadroya alınmasının uluslararası camiada Türkiye'nin çalışma hayatındaki en büyük reform olduğunu belirterek, "Bu, gelişmekte olan ülkelere dayatılan özelleştirme, taşeronlaştırma, kamuyu küçültme, bütün hizmetleri özel sektöre devretme anlayışına karşı hükümetimizin bir meydan okumasıdır." ifadesine yer verdi.

1 milyona yakın istihdam olacağını vurgulayan Arslan, "Bu, yakın tarihimizde yaşanmamış büyük bir reformdur. Artık binlerce insan kamuda kadrolu işçi olarak görevlerine devam edecekler. Bu büyük fotoğrafı yok saymak, başarıyı gölgelemek, küçümsemek gerçekten haksızlıktır. Bu başarının mimarı olan, KİT'ler de dahil bütün taşeronların kadro almasını isteyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve Hükümetimize teşekkür ediyorum. Uluslararası camiada Türkiye'nin çalışma hayatındaki en büyük reformudur. Bu, gelişmekte olan ülkelere dayatılan özelleştirme, taşeronlaştırma, kamuyu küçültme, bütün hizmetleri özel sektöre devretme anlayışına karşı hükümetimizin bir meydan okumasıdır." açıklamasında bulundu.

Afrin'de sadece terörle değil, uluslararası güçlerle mücadele ettiğimizi açıklayan Arslan, bu mücadeleden en az hasarla çıkmayı temenni etti.

Harekatın yavaş ilerlediğine yönelik iddialara da değinen Arslan, "Bu uluslararası güçler arasında, ABD, Rusya, Esad rejimi ve daha başkaları var. Dolayısıyla bu harekatın başarılı olması, Birinci Dünya Savaşında, Çanakkale'de 7 düvele karşı verdiğimiz mücadelenin bir benzerini Afrin'de veriyoruz. O nedenle bu harekatın yavaş yürümesi, istediğimiz hızda yürümemesini bazıları tartışıyor ama durum hiç de öyle değil. Karşımızdaki yedi düvele karşı mücadele ediyoruz." sözlerine yer verdi.

Hak-İş ve sendikaları için 15 Temmuz'un sıradan bir darbe girişimi olmadığını ve önemli bir imtihan olduğunu vurgulayan Arslan, "Hak-İş ve sendikalarımız bu imtihanda başarılı olmuş sivil toplum kuruluşu ve sendikaların başında gelmektedir. Darbe girişiminde 5 şehidimiz, 100'e yakın yaralımızla mücadelenin en ön safında yer alan ve bu teröristlere geçit vermeyen bir Hak-İş ve sendikalarından bahsediyoruz. 15 Temmuz'un, NATO ve ABD'nin işgal girişimi olduğunu ve Türkiye'yi işgal etmek isteyen güçlere ve içerideki taşeronlarına karşı soylu bir mücadelenin adı olduğunu unutmamamız gerekiyor. 15 Temmuz'u unutmayacağız ve unutturmayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bu yıl 1 Mayıs'ta Adana'da çalışanlarla bir arada olacaklarını belirten Arslan, her yıl bir kentte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladıklarını hatırlattı.

Daha önceki sendika binalarının kiralık olduğunu belirten Hak-İş İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Abdurrahman Yücel, genel başkan ve yönetim kurulunun desteğiyle kendi binalarına kavuştuklarını belirterek, emeği geçenl herkese teşekkürlerini sundu.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın da katılımıyla birlikte sendika binasının açılışı yapıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.