Hak-İş'ten Taşeron Çağrı Merkezi

Hak-İş Konfederasyonu, kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçiş aşamalarında yardımcı olmak için çağrı merkezi hizmeti kurdu.

Hak-İş'ten Taşeron Çağrı Merkezi

Hak-İş Konfederasyonu, kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçiş aşamalarında yardımcı olmak için çağrı merkezi hizmeti kurdu.

07 Ocak 2018 Pazar 20:37
172 Okunma
Hak-İş'ten Taşeron Çağrı Merkezi

Birkaç aydır kamuoyunu meşgul eden taşeron işçilerin kadroya geçme mesaisinde yeni bir dönem başladı. Bununla birlikte kadroya geçecek işçilerin başvuruları da alınmaya başlandı. Ancak yeni bir uygulama olduğu için birçok işçi konudan bihaber olarak ne yapacaklarını bilemiyorlar. Bu konuya çözüm getirmek adına Hak-İş Konfederasyonu, kamudaki taşeron işçilerin kadroya geçiş aşamalarında yardımcı olmak için çağrı merkezi hizmeti kurdu. Böylece taşeron işçiler, Hak-İş’in çağrı merkezini arayarak konuya ilişkin sorularını sorabilecek.

Hak-İş Konfederasyonu tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, Genel Başkan Mahmut Arslan’ın isteği doğrultusunda kurulan çağrı merkezinin hizmet vermeye başladığı ve çağrı merkezinde hukukçulardan mürekkep uzman bir ekibin bulunduğu ve taşeron işçilerin sorularının yanıtlanacağı ifade edildi. İşçilerin sorularını yanıtlayacak olan çağrı merkezinin 08.30 ile 00.00 saatleri arasında hizmet vereceğini ve çağrı merkezine 0312 417 80 02 ile 0312 418 48 72 numaralı telefonlardan ulaşılabileceği bildirildi.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ise, hükümetin yapmış olduğu taşerona kadro hareketinin kapitalizme karşı çıkmak anlamına geldiğini ve bu anlamda uygulamanın son derece büyük bir reform niteliğinde olduğunu ifade etti. Başkan, uygulamanın Türkiye için çok önemli olduğunu ve taşeron işçilerin sorunlarını çözmek için Hak-İş olarak üzerlerine düşen tüm görevleri de yapabileceklerini belirtti.

Anahtar Kelimeler:
Hak-işTaşeron
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
Kubilay kaya 2018-01-08 11:01:26

Arıyoruz ama hep meşgul

Avatar
Ferdi diler 2018-01-09 17:07:03

Telefona bakmıyorsunuz yalan söylemeyin