Gençlik ve Spor Bakanı Bakanı, Muhtarlarla Görüştü

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Mardin'in Nusaybin ilçesine gitti.

Gençlik ve Spor Bakanı Bakanı, Muhtarlarla Görüştü

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için Mardin'in Nusaybin ilçesine gitti.

03 Mart 2018 Cumartesi 13:30
115 Okunma
Gençlik ve Spor Bakanı Bakanı, Muhtarlarla Görüştü

Burada gerçekleşen AK Parti İlçe Teşkilatınca mahalle muhtarlarına yönelik düzenlenen toplantıya katılan Bak, muhtarlara çok önem verdiklerini söyledi.

Muhtarların talep ve istekleri doğrultusunda hareket ettiklerini söyleyen Bak, bu talepleri karşıladıklarını ifade etti.

"Sporla hem terör hem de uyuşturucuyla mücadele ediyoruz. Çünkü terörün panzehiri aynı zamanda spordur." diyen Bak, gençlere sahip çıkmamız gerektiğini, bunu da en iyi muhtarların yapabileceğini söyledi.

Uyuşturucuyla mücadelenin önemine değinen Bakan Bak, şu ifadeleri kullandı:

"Gençlerin hem ülkenin hem toplumun gelişmesine yönelik çalışması çok önemlidir. Onlarla iyi diyaloglar kurmak ve bir arada olmamız gerekiyor. O yüzden sporun birleştirici gücüne inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız sporun içerisinden gelen birisi. Bize verdiği talimatta 'Köylerde, mahallelerde bulduğunuz her yere mutlaka gençler için çocuklar için spor tesisi yapın.' diyor. Biz de valilerimiz, kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımızla istişare ediyoruz."

Toplantıda konuşan AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri de ilçenin geçmişte çok acı çektiğini söyleyerek, "15 yıldır AK Parti, cumhuriyet döneminde yapılmayan hizmetleri getirdi. Bazı yerlere eksik hizmet gitmişse bunu sebebi hükümet değil terördür. AK Partisiz bir Türkiye hayalimiz yok. Hep birlikte oturacağız, sorunlarımızı çözeceğiz. Ama silahı, şiddet önerenleri aramızdan çıkaracağız. Tüm taleplerimizi demokratik bir şekilde dile getireceğiz." şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ise tüm hizmetleri vatandaşın ayağına götürdüklerini ifade etti.

Toplantıya, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

Son Güncelleme: 03.03.2018 13:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.