FETÖ/PDY'ye Bağlı Mahrem İmam ve Gaybubet Evi Tespit Edildi

FETÖ operasyonları sonucunda Harp Akademileri personellerinden sorumlu olan imamın yakalandığı belirtildi.

FETÖ/PDY'ye Bağlı Mahrem İmam ve Gaybubet Evi Tespit Edildi

FETÖ operasyonları sonucunda Harp Akademileri personellerinden sorumlu olan imamın yakalandığı belirtildi.

02 Aralık 2017 Cumartesi 15:23
215 Okunma
FETÖ/PDY'ye Bağlı Mahrem İmam ve Gaybubet Evi Tespit Edildi

FETÖ/PDY kapsamında ‘mahrem imam’ yapılanması için gerçekleşen operasyonlar sonucunda büyük detaylar ortaya çıktı. Buna göre yapılan inceleme çalışmalarından sonra ‘gaybubet evi’ bulunduğu belirtildi.

Bulunan gaybubet evinde gerçekleştirilen aramalarda birçok sahte nüfus cüzdanı ve bununla birlikte çok sayıda para ele geçirildiği ifade edildi. Yapılan operasyonlar kapsamında önemli kişilerin bilgilerine ulaşıldığı belirtildi.

Operasyonu yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı Can Tuncay’ın idaresindeki soruşturmada Harp Akademileri Komutanlı sorumlusu mahrem imamların teker teker tespit edildiği ifade edildi. Operasyonlar kapsamında ‘Nadir’ kod adlı R.A.’nın 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminden sonra Harp Akademileri Komutanlığı personelinden sorumlu mahrem imamı olarak görev yaptığı belirtildi. Bununla birlikte R.A.’nın görevi kimden devraldığı bilgisi de ortaya çıktı. Görevi Selman kod adlı İ.Z.’den aldığı belirtilen R.A.’ya dair çok kritik bilgilere ulaşıldığı belirtildi.

Kimliği tespit edilen R.A.’nın, çeşitli suçlamalar kapsamında hapishanede yatan Harp Akademileri Komutanlığı’nın personellerinin birçok ihtiyacını karşılamaya çalışdığı belirtilti. Bununla birlikte tutuklanan personellerin hala örgüt ile bağlarının kopmaması için uğraştığı belirtilen R.A.’nın aynı zamnada da gaybubet evlerinin sorumlusu olduğu tespit edildi.

Yürütülen operasyon kapsamında İstanbul Bahçelievler’de bir gaybubet evi tespit edildiği ve bu evin deşifre edildiği ifade edildi. Bulunan evin sorumlusunun ise ‘Yavuz’ kod adlı S.S. olduğu tespit edildi. Yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda evde 14 adet sahte bir şekilde hazırlanmış nüfus cüzdanı, 2 adet ehliyet ile birlikte 70 bin lira, 75 bin euro, 22 bin dolar para bulundu.

Son Güncelleme: 02.12.2017 15:27
Anahtar Kelimeler:
Fetö/pdy
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.