Eskişehir'de Termik Santrale Tepki Yürüyüşü

Eskişehir'de bazı parti ve sivil toplum kuruşu temsilcilerinin katılımıyla "Termik santrale hayır" yürüyüşü düzenlendi.

Eskişehir'de Termik Santrale Tepki Yürüyüşü

Eskişehir'de bazı parti ve sivil toplum kuruşu temsilcilerinin katılımıyla "Termik santrale hayır" yürüyüşü düzenlendi.

03 Mart 2018 Cumartesi 16:49
111 Okunma
Eskişehir'de Termik Santrale Tepki Yürüyüşü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Eskişehir'de bazı parti ve sivil toplum kuruşu temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen "Termik santrale hayır" yürüyüşüne katıldı. Bölgede bulunan çevik kuvvet ekipleri, yürüyüşe "izinsiz" olduğu gerekçesiyle müsaade etmedi, gerekli uyarıları yapan emniyet ekipleri daha sonra grubun yürüyüşüne izin verdi.

İstasyon Caddesi Kavşağı'na kadar süren yürüyüşün ardından açıklama yapan Karaca, TSK'nın Afrin'e yönelik düzenlemiş olduğu Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen askerlere Allah'tan rahmet diledi.

Her türlü terör eylemine karşı olduklarını ifade eden Karaca, şu şekilde konuştu:

"Termik santralle Eskişehir'i yok etmek isteyen doğa terörünün de karşısındayız. Yaklaşık bir yıl önce Alpu Ovası, tarımsal sit alanı ilan edildi. Alpu Ovası oldukça verimli tarım arazilerinden biri. Bir yılda ne değişti de üzerine termik santral yapılmak isteniyor? Tüm gelişmiş ülkeler kömürlü termik santrallerini kapatıyor. Çünkü insana, doğaya, suya, havaya zehir saçan bu santrallerin gelecekleri için, çocukları için geri dönülmez, tamiri mümkün olmayan zararlar vereceğini tespit ettiler. Neden Türkiye, inatla ve kararlılıkla termik santral istiyor? Enerji Bakanlığımızın sitesinde Türkiye'nin enerji fazlasının olduğu söyleniyor. Termik santraller verimli tarım arazileri üzerine kuruluyor. Eskişehir'de çocuklarının geleceği, havası, suyu için direnen vatandaşlar bu meydandaysa termik santralin kurulmasına kimsenin gücü yetmeyecek. Termik santral kurulursa 10 yıl sonra Eskişehir'de ne turizm ne tarım ne de sağlıklı yurttaş kalacaktır."

Yapılan açıklama sonrası grup, kısa sürede dağıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.