Erzurum'da Robot Yarışı

Erzurum'da bu sene ilki gerçekleştirilen 10 okuldan 160 öğrencinin katıldığı "Dadaşlar Kodluyor Erzurum Ortaokullararası 1'inci Robotik Kodlama ve Proje Yarışması" düzenlendi.

Erzurum'da Robot Yarışı

Erzurum'da bu sene ilki gerçekleştirilen 10 okuldan 160 öğrencinin katıldığı "Dadaşlar Kodluyor Erzurum Ortaokullararası 1'inci Robotik Kodlama ve Proje Yarışması" düzenlendi.

02 Haziran 2018 Cumartesi 17:23
169 Okunma
Erzurum'da Robot Yarışı

Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliğinde gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte 1 aylık kısa bir zamanda yapılan robotlar hakemler gözetiminde yarıştı.

Tasarladıkları robotları yarıştıran gençler, yarışı kazanabilmek için yoğun çaba harcadı. Yarışmacılara aileleri de büyük destek verdi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Enerji AŞ Genel Müdürü Mehmet Uludeveci, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sene ilki düzenlenen bu etkinliğin uluslararası bir etkinlik olduğunu belirtti.

Yarışmaya birçok okulun katıldığını söyleyen Uludeveci, "160 öğrenciyle buradayız ancak geri planda bu sayının iki katı kadar öğrencimiz bu işlere emek verdi." dedi.

Mehmet Uludeveci, robotların bağımsız şekilde hareket için tasarlandıklarını belirterek, "Bu robotlar çağımızın gerekleri olarak okullarda da ders olarak verilmeye başlandı. Biz de bu işe belediyemizin imkanlarıyla katkıda bulunmak istedik." diye konuştu.

Robotların, uzun bir süreç sonrası yarışa katıldığını belirten Uludeveci, şunları ifade etti:

"Bu projeyle Doğu Anadolu Bölgesi'nde ve Erzurum'da teknolojik girişimlerde geride olmadığımızı, İstanbul, Ankara, İzmir gibi okullarla yarışacak düzeyde, hatta onlardan daha heyecanlı olduğumuzu göstermek istiyoruz. Biz bu çocuklara inanıyoruz ve onlar geleceğimizin teminatı. Eğer doğru eller bu çocuklara dokunursa, bir çocuk tüm dünyanın gidişatını değiştirebilir. Biz o çocuğun bu çocukların içinden çıkmasını istiyoruz."

Bütün öğrenci ve öğretmenlere çeşitli ödüller verilen yarışmada ilk 3'e giren öğrencilere bilgisayar armağan edildi.

Anahtar Kelimeler:
ErzurumRobotYarışma
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.