Ertem’den TCMB Değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na (TCMB) ilişkin değerlendirmede bulundu.

Ertem’den TCMB Değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na (TCMB) ilişkin değerlendirmede bulundu.

12 Temmuz 2018 Perşembe 10:17
80 Okunma
Ertem’den TCMB Değerlendirmesi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, yazısında TCMB'nin hem hedeflerinde hem de karar mekanizmasında çok rahatlayacağını ifade etti.

Kısa süre içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB)  hem hedeflerinde hem de karar mekanizmasında çok rahatlayacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem yeni para sistemi ve maliye politikalarına yönelik açıklamada da yaptı.

Yeni sistemde para ve maliye politikaları arasındaki uyumsuzluğu eleştiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem bu durumun ortadan kalkması halinde sistem gereği gibi geçmişte yaşanan koordinasyon sorunlarının yaşanmayacağını ifade etti.

Söz konusu adımlar çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) enflasyon hedeflemesinin önündeki en büyük engellerden birinin kalkmış olacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, yeni dönem içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) hem hedeflerinde hem de operasyonel karar alma mekanizmalarında çok rahatladığını göreceklerini kaydetti.

Anahtar Kelimeler:
Cemil ErtemTCMB
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.