Erdoğan: Çocuklara Yönelik Alçaklıklar İstismar Değil, Alenen İzmihlaldir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada çocuk istismarı konusuna değinerek, bu durumun genellikle istismar sözüyle ifade edildiğini, ancak çocuklara yönelik bu alçaklıklar istismar değil, alenen izmihlal olduğunu söyledi.

Erdoğan: Çocuklara Yönelik Alçaklıklar İstismar Değil, Alenen İzmihlaldir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada çocuk istismarı konusuna değinerek, bu durumun genellikle istismar sözüyle ifade edildiğini, ancak çocuklara yönelik bu alçaklıklar istismar değil, alenen izmihlal olduğunu söyledi.

20 Şubat 2018 Salı 14:05
137 Okunma
Erdoğan: Çocuklara Yönelik Alçaklıklar İstismar Değil, Alenen İzmihlaldir

Adalet ve Kalkımma Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, çocuk istismarının üzerinde durdu. Erdoğan, çocuk istismarına karşı idari tedbir ve yasal düzenlemeleri en kısa sürede uygulamaya konulacağı bilgisini paylaştı.

Erdoğan konuşmasında, son günlerde bu konuda çıkan haberlere haberlere vurgu yaparak, "Canımızdan birer parça olan bu masumların sadece yaşatılması, yetiştirilmesi değil, her türlü tehdit ve tehlikeden korunması da bizlerin sorumluluğundadır. Son günlerde ardı ardına karşımıza çıkan, çocuklara yönelik alçakça saldırılarla ilgili haberler bizi bu sorumluluklarımız konusunda düşünmeye, kendimizi sigaya çekmeye yöneltmelidir. Her ne kadar genellikle istismar sözüyle ifade ediliyorsa da çocuklara yönelik bu alçaklıklar istismar değil, alenen izmihlaldir, toplumumuzu çöküşe götürecek birer dinamittir, alçaklıktır. Böyle bir duruma asla kayıtsız kalamayız, göz yumamayız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında da konunun ayrtıntılı bir şekilde görüşüldüğünü belirterek, gerek Adana'da gerek Antalya'da yaşanan olayların kendilerinde ciddi yaralar açtığını ifade etti.

"YASAL DÜZENLEMELERİ DERHAL HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

"İnsanı yaratılmışların en şereflisi olarak gören bir medeniyetin mensupları olarak çocuklar konusundaki hassasiyetimizi mutlaka eğitimden yasaların uygulanışına kadar her düzeyde ortaya koymak mecburiyetindeyiz." ifadelerini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dün Beştepe'deki başkanlığımda toplanan Bakanlar Kurulunda, bu meseleyi detaylı bir şekilde ele aldık. Gerek kanunların kendilerinde gerek uygulamada olan boşlukların giderilmesi gerek ailelerden okula kadar tüm kanalları kullanarak bu konudaki bilincin artırılması hususunda bir çalışma başlattık. Konuyla ilgili 6 bakan arkadaşımız hemen çalışmaya başladılar. Bu heyetimiz çok kısa bir süre içerisinde yaptıkları değerlendirmeler ışığında geliştirecekleri çözüm tekliflerini Sayın Başbakan'a ve şahsıma getireceklerdir. Ardından meseleyi ilk Bakanlar Kurulu'nda tekrar görüşüp idari tedbirleri ve yasal düzenlemeleri derhal hayata geçireceğiz. Burada caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyideler neyse bu cezai müeyyideler de kesinlikle alınacaktır. Bunun adımlarını da atacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu tür konuların beklemeye, uzatmaya, uzun uzun toplantılarla sürdürülmeye tahammülü olmadığını ifade ederek, hızlı ve etkin çözümlerin peşinde olduklarını söyledi.

"BÖYLE SUÇLARA VERİLEN CEZANIN HİSSİYATIMIZA UYGUN OLMASI GEREKİR"

Bu tür suçları işleyenlerin, kesinlikle infaz sistemindeki tüm indirimlerin, tüm kolaylıkların dışında tutulması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan şöyle devam etti: 

"Milletimizin gözünde bir çocuğun bedeninde ve ruhunda açılan yaralar bir insanı taammüden öldürmekte aynıdır, bu böyle bilinsin. Dolayısıyla bu tür suçlara verilen cezaların ve infazının da hissiyatımıza uygun olması gerekir. İnşallah en kısa sürede bu meseleyi hem inancımızın gerekleriyle hem milletimizin değerleri ve beklentileriyle mütenasip bir şekilde çözüme kavuşturacağız."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.