En Çok Sahurda Alışveriş Yapmışız

GittiGidiyor, Hepsiburada ve Mobil Pazarlama Birliği tarafından yapılan açıklamada ramazan ayında e-ticaret satışlarının en çok sahur vaktinde yapıldığı belirtildi.

En Çok Sahurda Alışveriş Yapmışız

GittiGidiyor, Hepsiburada ve Mobil Pazarlama Birliği tarafından yapılan açıklamada ramazan ayında e-ticaret satışlarının en çok sahur vaktinde yapıldığı belirtildi.

14 Haziran 2018 Perşembe 16:11
79 Okunma
En Çok Sahurda Alışveriş Yapmışız

Türkiye’nin Ramazan ayındaki e-ticaret alışverişlerine ilişkin açıklamada bulunan sektör liderleri, en çok sahur vaktinde gerçekleştiğini kaydetti. Ramazan ayında tüketicilerin sahur nedeniyle geceleri daha uzun süre uyanık kaldığını bildiren GittiGidiyor Pazarlama Direktörü Feyza Dereli Fedar, bu nedenle diğer aylara kıyasla Ramazan’da 22.00 ila 06.00 saatleri arasında satışlarda belirgin artışlar yaşandığını bildirdi. Fedar, 22.00 ila 01.00 saatleri arasında ise satış artışının en üst düzeye çıktığını, bu saatler arasında gıda kategorisinde gerçekleşen satışların, günlük ortalamanın 1,5 katına ulaştığını belirtti.

Fedar, GittiGidiyor'un satış verilerine göre, ramazan ayında un ve çay gibi ürünlerin satışında artış gerçekleştiğini uygulamanın mobil verilerine bakıldığında ise ramazan ayında saat 02.00 ila 05.00 arasında site trafiğinde yüzde 220, saat 03.00 ila 04.00 arasında ise yüzde 290 artış yaşandığını gördüklerini ifade etti.

Bu yıl ramazan ayında tüketicilerin daha çok alışveriş yaptığını, geçen yılın aynı dönemine göre alışverişlerin 2,5 kat arttığını belirten Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, ramazan döneminde saat 00.00'dan 06.00'ya kadar olan alışverişlerin önceki aylara kıyasla 2 kat, geçen yılın ramazan ayına göre ise 5 kat artış gösterdiğini kaydetti.

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek de ramazan ayı boyunca, iftar öncesi 17.00 ila 19.00 saatleri arasında, sahur öncesi ise 01.00 ila 03.00 saatlerinde yoğun alışveriş yapıldığını söylerken Mobil Pazarlama Birliği (MMA) Türkiye ve MENA Bölgesi Direktörü Melis Ertem ise ramazan ayında gerek iftar gerekse sahur için gerçekleşen alışverişlerde, dışarıdan siparişi kolaylaştıran mobil uygulama Getir'in sıkça kullanıldığını söyledi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.