Emirates, 74 Bin Lira Maaşlı Türk Pilot Arıyor

Emirates Havayolu, dünya genelinde yaşanan pilot sıkıntısını gidermek için İstanbul ve Antalya’ya geliyor.

Emirates, 74 Bin Lira Maaşlı Türk Pilot Arıyor

Emirates Havayolu, dünya genelinde yaşanan pilot sıkıntısını gidermek için İstanbul ve Antalya’ya geliyor.

13 Haziran 2018 Çarşamba 19:57
90 Okunma
Emirates, 74 Bin Lira Maaşlı Türk Pilot Arıyor

Yükselen döviz kurları, çoğu pilotun işten çıkmasına sebep oldu. Türk Hava Yolları da dahil olmak üzeri birçok havayolu şirketi bu durumdan muzdarip. Türk Lirası’nın değerinin döviz kurları karşısında düşmesi, Türk pilotlarını Birleşik Arap Emirlikleri, Katar gibi ülkelere yönlendirdi.

Emirates Havayolu ise, ülkedeki pilotların yetersizliğinden ötürü 46 uçağın kullanımını durdurdu. Türkiye’ye işe alımlarını yönelten Emirates Havayolu’nu, Türk havayollarını endişelendirmeye başladı.

Türkiye'de deneyimli ve teknik yeterliliğe sahip ticari pilotları işe almak için İstanbul ve Antalya’ya gelecek olan Emirates Havayolu, İstanbul'da 22 Haziran Cuma günü, 10.00 - 15.00 saatleri arasında Elite World Business Hotel'de görüşme düzenleyecek. Antalya'da ise 23 Haziran Cumartesi günü saat 16.00'da ve 24 Haziran Pazar günü saat 10.00'da Crowne Plaza Antalya Hotel'de işe alım görüşmeleri düzenleyecek.

İşe alınan adayların ise kira yardımı istememesi halinde evin elektrik, su masraflarını da dahil çocuk sayısına göre ev tahsis edeceklerini, evli çocuklu pilotlar için 4+1 villa tahsis edeceklerini, pilot adaylarının eşlerine de, sunumlara katılma ve Dubai'deki yaşam, çocukların okula gitmesi ve bir ailenin yaşam tarzı ile ilgili diğer konularda bilgi almaya davet ettiklerini bildirdi.

Görüşme sırasında Emirates Havayolu, adaylara Dubai’deki yaşam koşullarına ilişkin bilgiler verecek ve Boeing 777 tipi uçakların ikinci pilotuna kira yardımı ile beraber 44 bin 450 dirhem TL bazı ile 56 bin 337 lira kaptan pilota ise 58 bin 770 dirhem TL bazı ile 74 bin 487 lira maaş verilecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.