Elektriğe Zam Geliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile elektriğe yüzde 2,89 oranında zam yapıldığı öğrenildi.

Elektriğe Zam Geliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile elektriğe yüzde 2,89 oranında zam yapıldığı öğrenildi.

30 Mart 2018 Cuma 20:17
89 Okunma
Elektriğe Zam Geliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından yapılan açıklama ile elektriğe yüzde 2,89 oranında zam yapıldığı öğrenildi. Başkan Mustafa Yılmaz’ın yaptığı açıklamalara göre bu zam kararının, EPDK’nın gerçekleştirdiği son kurul toplantısında alındığı bilgisine ulaşıldı.

Elektrik fiyatlarının serbest piyasa ekonomisi göz önünde bulundurularak belirlendiğini ve dövizin son haftalarda durdurulamaz yükselişi gibi unsurların oluşan maliyetleri karşılamakta zorlandığını belirten EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, yapılan son kurul toplantısında görevli tedarik şirketlerinden enerji temininde bulunan tüketiciler için geçerli son fiyatların 1 Nisan 2018 tarihinden sonra uygulanacağı, bu tutarın ise yaklaşık yüzde 2,89 oranında artış olarak yansıyacağını gördüklerini söyledi.

Mustafa Yılmaz’ın yaptığı açıklamalar sonucunda, elektrikte meydana gelen maliyet artışlarının biriktirilerek yılın sonun toplu bir zam şeklinde yansıtılmasının yanlış olduğuna işaret edildi. Bununla birlikte vatandaşın zarar gördüğünü, ayrıca sektöründen bu sistemden olumsuz etkilendiğini belirten Yılmaz, ihtiyaç olduğu zamanlarda bunun gibi ufak artışların tüketici ve sektör için daha doğru olacağını savundu. Elektrik fiyatlarındaki en son zammın ise 1 Ocak tarihinde yüzde 8,8 olarak uygulandığı hatırlatıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.