Ekonomi Bakanı Zeybekci'den TİKA Tepkisi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerel bir TV kanalında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den TİKA Tepkisi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yerel bir TV kanalında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

03 Haziran 2018 Pazar 18:09
116 Okunma
Ekonomi Bakanı Zeybekci'den TİKA Tepkisi

Yaptığı açıklamalarda seçimlere değinen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, seçim tahmini konusunda, "Benim tahminim vatandaşın iradesine saygısızlık olur ama ben 1 Kasım ve 16 Nisan'ın ilerisinde daha iyi bir sonuç bekliyorum. Siyaseten değil, hissettiğim şey bu. Türkiye genelinde AK Parti olarak 1 Kasım'ın daha üzerinde bir ortalama var gelen anketlerde kararsızlıkların dağıtılmış haliyle. O iyi bir sonuç aslında. Cumhurbaşkanlığı konusunda da insanların tereddütü yok." diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in TİKA'yı kapatacağı yönündeki sözlerine de değinen Zeybekci, şu sözleri kullandı:

"Milli bir vaat değildir. Ecdadın bize emaneti olan bir kültür coğrafyasına uygun bir vaat değildir. TİKA bugün Sırbistan'dan Bosna Hersek'e, Kosova'dan Moldova'dan Makedonya'ya, ta Sudan'dan Etiyopya'ya, Açe'den Doğu Türkistan'a, Kafkaslardan Ortadoğu'da Suriye'de ne bileyim bütün bu coğrafyanın tamamında muhteşem işler yapan bir kuruluş.. Meral Akşener hani böyle 'mazeret beyan ederken sirkatini söyler' derler ya, niyetini göstermiş. Burada kendinin ne kadar, nerelere bağlı olduğunu. Hanımefendi, TİKA olmasın, peki ne olsun? Bağlı olduğun efendinin okulları mı olsun? Açıkça söylerim, bağlı olduğun efendinin okulları mı olsun? Aslında onu söylüyor bu. Açıkça söylüyorum. Milletimizin uyanık olması lazım, milletimizin bunları çok net bir şekilde görmesi lazım."

Anahtar Kelimeler:
Nihat ZeybekciTikaEkonomi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.