Ekim Ayının Zam Şampiyonu Belli Oldu

TÜİK tarafından açıklanan Ekim ayı enflasyon oranlarına göre zam şampiyonu çocuk kabanı oldu.

Ekim Ayının Zam Şampiyonu Belli Oldu

TÜİK tarafından açıklanan Ekim ayı enflasyon oranlarına göre zam şampiyonu çocuk kabanı oldu.

05 Kasım 2018 Pazartesi 12:04
108 Okunma
Ekim Ayının Zam Şampiyonu Belli Oldu

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) sabah saatlerinde açıkladığı Ekim ayı enflasyon oranlarına ve dengelerine bakıldığında, son raporda zam şampiyonluğunu elinde tutan ürünün çocuk kabanı olduğu kaydedildi. Ulaşılan fiyat artışlarında yüzde 41,21 ile raporda yer alan çocuk kabanının ardından yüzde 40,64 ile kadın kazağının, yüzde 40,16 ile de erkek montunun geldiği öğrenildi.

Yine Ekim ayı içerisinde fiyatında en fazla artışın yaşandığı diğer ürünlerin arasında yüzde 30,71 ile erkek botu geldiği izlenirken, yüzde 30,47 ile domatesin, yüzde 21,26 ile ise kadın paltosu olduğu tespit edildi.

Geçtiğimiz ay fiyatında en fazla düşüşün yaşandığı ürünün yüzde 29,14 ile limon olduğu belirtilirken, limonu yüzde 19,38 ile salatalığın izlediği, yüzde 14,01 ile muzun, yüzde 12,43 ile de uçak biletinin takip ettiği kaydedildi.

TÜİK’in tüketici fiyatları endeksi kapsamında, Ekim ayı içerisinde aylık bazda fiyatları en çok arttığı izlenen ürün listesinin en sonunda doğal gazın yer aldığı belirlenirken, fiyatı en fazla düşen yine limon oldu.

Son Güncelleme: 05.11.2018 18:59
Anahtar Kelimeler:
EnflasyonEkimZamTÜİK
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.