Ege Turizmcisine Bayram Erken Geldi

Ege Bölgesi'ndeki turistik tesislerin doluluk oranı Ramazan Bayramı tatili için yüzde 100’e ulaştı.

Ege Turizmcisine Bayram Erken Geldi

Ege Bölgesi'ndeki turistik tesislerin doluluk oranı Ramazan Bayramı tatili için yüzde 100’e ulaştı.

14 Haziran 2018 Perşembe 23:22
93 Okunma
Ege Turizmcisine Bayram Erken Geldi

Ege Bölgesi'ndeki turistik tesislerin doluluk oranı Ramazan Bayramı tatili için yüzde 100’e ulaştı. "Ege Rivierası" olarak bilinen ve Fethiye'den Çanakkale'ye kadar uzanan turizm bölgesinde Ramazan Bayramı hareketliliği bölge piyasasını canlandırdı. 3 günlük bayram tatilinin okulların kapanmasına denk gelmesi turizm yoğunluğunu zirveye çıkardı.

Ege ise, havaların ısınmasıyla daha çok deniz kenarındaki merkezlerin tercih edilen bölge. Ege’de oteller tam doluluğa ulaştı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, turizm sektörünün iç pazara yaptığı yatırımların meyvesini toplamaya başladığını, özellikle erken rezervasyon kampanyasına yerli turistin rağbet gösterdiğini, bu yıl erken rezervasyonda 5 milyon turist rakamına ulaştıklarını ifade etti.

İşler, Ramazan Bayramı'nın turizmciye şeker gibi geldiğini, 2016 ve 2017'deki daralmadan sonra 2018'de hem dış hem de iç pazarda ciddi bir rağbet olduğunu, bunun hem huzurun hem de istikrarın olduğu bu ülkede turizmciler için son derece önemli olduğunu, bayramda yaklaşık olarak 500 bin kişiyi ağırlayacaklarını bunun da maddi olarak karşılığının 500 milyon lira olduğunu dile getirdi.

Son Güncelleme: 14.06.2018 23:24
Anahtar Kelimeler:
Ege Bölgesi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.