Domates Fiyatları 3 Liraya İnecek

Domates fiyatlarının başlayan hasat ile birlikte 3 liraya kadar düşmesi bekleniyor.

Domates Fiyatları 3 Liraya İnecek

Domates fiyatlarının başlayan hasat ile birlikte 3 liraya kadar düşmesi bekleniyor.

18 Ekim 2018 Perşembe 12:31
141 Okunma
Domates Fiyatları 3 Liraya İnecek

Son günlerde fiyatlarındaki yükselişle dikkat çeken domatesin, bu günlerde hasadının başlaması ile birlikte tezgahlarda 3 liraya kadar gerileme beklendiği ifade ediliyor.

Antalya’da domates hasadının başlamasıyla beraber şu anda 10 liraya kadar satılan domatesin 3 liraya kadar azalacağı bekleniyor. Şehirde örtü altı üretimde önemli bir merkez haline gelen Aksu ilçesinde çiftçilerin oldukça büyük dönümler üzerinde yetiştirdikleri domateslerin hasatlarına başlandığı kaydedilirken, yetiştirilen domateslerin de iç piyasaya sürüldüğü öğrenilirken, vatandaşın daha ucuz domatese ulaşılmasının sağlanması amaçlanıyor. Bunun yanı sıra Rusya’ya yapılan ihracatın da ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığı ifade edilirken, dünyanın gözünün Aksu ilçesinde olduğu belirtiliyor.

İlçeden çıkacak olan domateslerin pazar fiyatlarını düşüreceği öne sürülürken, devletin uyguladığı serbest piyasa ekonomisi ile pazarcının 1 liradan aldığı domatesi 5 liraya kadar çıkartıp sattığı vurgulanıyor.

İlçe çiftçilerinin yaptığı açıklamada bu günlerde düşmeye başlayacak olan domates fiyatlarının ortalama iki ay sonra daha da gerileyeceği öğrenilirken, 2 liranın altına düşen fiyatların da çiftçileri kurtarmadığına değinildi.

Anahtar Kelimeler:
DomatesAntalyaHasat
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.