Devre Mülk Mağduru Sayısı 150 Bini Aştı

Devre Mülk ve Tüketici Koruma Derneği Başkanı Veysel Saltan, “Bedava tatil kazandınız” mesajı ile birçok vatandaşın mağdur olduğunu açıkladı. Saltan, vatandaşları bu mesajlara yönelik sözleşmeleri imzalamamaları için uyardı.

Devre Mülk Mağduru Sayısı 150 Bini Aştı

Devre Mülk ve Tüketici Koruma Derneği Başkanı Veysel Saltan, “Bedava tatil kazandınız” mesajı ile birçok vatandaşın mağdur olduğunu açıkladı. Saltan, vatandaşları bu mesajlara yönelik sözleşmeleri imzalamamaları için uyardı.

03 Haziran 2018 Pazar 17:28
184 Okunma
Devre Mülk Mağduru Sayısı 150 Bini Aştı

Devre Mülk ve Tüketici Koruma Derneği Başkanı Veysel Saltan, internette, ilçelerde benzin istasyonlarında kurulan stantlarda form doldurtarak, insanları tatil kazandınız diye davet ederek adeta hipnoz ettiklerini ve sözleşme imzalattıklarını belirtti. Saltan, Türkiye genelinde 150 bin mağdur olduğunu dile getirdi.

"Bedava tatil kazandınız" mesajıyla son dönemlerde yapılan devre mülk dolandırıcılığında birçok vatandaş mağdur oldu. Bu tür dolandırıcılıklarda sürecin genellikle "Bedava tatil kazandınız" mesajıyla başladığını belirtildi.

Türkiye genelinde 150 bin mağdur olduğunu tahmin ettiklerini bildiren Saltan, 60 bin kişinin tapusu olduğunu, icralık, senetli, sözleşmeli olanlar ve hatta hiç ödemeyenler de dahi bulunduğunu açıkladı. Dernek olarak son 2 ay içinde 200 vatandaşı kurtardıklarını ifade eden Saltan, verilen sözlerin yerine bambaşka durumla karşılaşıldığını, son dönemlerde birçok mağdurun oluştuğunu ve vatandaşların her bedava denilene kanmaması gerektiğini, internette, ilçelerde benzin istasyonlarında kurulan stantlarda form doldurtarak, insanları tatil kazandınız diye davet ederek adeta hipnoz ediyorlar ve sözleşme imzalattıklarını vurguladı.

Bir öğrencinin isteği üzerine devre mülk formu dolduran ve mağdur olan Hülya Kurt kendisine bazı ödüller vadedildiğini ve davet üzerine devre mülk inşasının yapıldığı bölgeye gittiğini açıkladı. Kurt, kendilerini gece yarısından sonra saat 01.30'a kadar orada tuttuklarını, sözlerine inandıklarını 'Yerinizi bir yıl sonra biz kar amaçlı satacağız' dediklerini ve 3 yıl olduğunu, halen satış olmadığının altını çizdi.

Kendilerine devre mülkleri 4+1, 2+1 diye söylediklerini, bu rakamları oda sayısı sandıklarını meğerse bunların kişi sayısı olduğunu sonradan farkettiklerini bildiren Kurt, 4+1 kişilik büyük oda aldığını ama haberi olmadan 2+1 kişilik küçük oda verdiklerini, aradaki farkı da ödemediklerini, bir otel zinciriyle anlaşıldığı için sözleşme imzalaması halinde tek tapuya geçebileceğini vadettiklerini ve söz konusu otelle anlaşmaları dahi olmadığını sonradan öğrendiklerini ifade etti. Kurt, devre mülk için 60 bin lira ödedi ve karşılığını göremedi.

Anahtar Kelimeler:
Veysel SaltanDevre Mülk
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.