Devre Mülk Dolandırıcılığı

Devre Mülk ve Tüketici Koruma Derneği Başkanı Veysel Saltan, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Devre Mülk Dolandırıcılığı

Devre Mülk ve Tüketici Koruma Derneği Başkanı Veysel Saltan, basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

03 Haziran 2018 Pazar 17:51
119 Okunma
Devre Mülk Dolandırıcılığı

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Devre Mülk ve Tüketici Koruma Derneği Başkanı Veysel Saltan, son günlerde "Bedava tatil kazandınız" mesajı ile dolandırılan vatandaşların mağduriyetlerini dile getirdi. Saltan, konuyla ilgili olarak şu ifadelerde bulundu:

"Türkiye genelinde 150 bin mağdur olduğunu tahmin ediyoruz. 60 bin kişinin tapusu var. İcralık olanlar var, senetli, sözleşmeli olanlar var. Hiç ödemeyenler de var. Dernek olarak son 2 ay içinde 200 vatandaşı kurtardık. Verilen sözlerin yerine bambaşka durumla karşılaşılıyor. Son dönemlerde birçok mağdur oluştu. Her bedava denilene kanmasın vatandaşlar. İnternette, ilçelerde benzin istasyonlarında kurulan stantlarda form doldurtarak, insanları tatil kazandınız diye davet ederek adeta hipnoz ediyorlar ve sözleşme imzalatıyorlar."

Devre mülk mağdurlarından Hülya Kurt, kendisine ödüller vadedilmesi üzerine, mülklerin bulunduğu araziye gittiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Bizi gece yarısından sonra saat 01.30'a kadar orada tuttular. Biz sözlerine inandık. 'Yerinizi bir yıl sonra biz kar amaçlı satacağız' dediler. 3 yıl oldu, halen satış yok. Bize bunları 4 1, 2 1 diye söylediler. Bu rakamları oda sayısı sanıyorduk. Meğerse bu kişi sayısıymış. 4 1 kişilik büyük oda aldım ama benim haberim olmadan 2 1 kişilik küçük oda vermişler. Aradaki farkı da ödemediler. Bir otel zinciriyle anlaşıldığı için sözleşme imzalaması halinde tek tapuya geçebileceğini vadettiler. Söz konusu otelle anlaşmaları olmadığını sonradan öğrendik. Ben rahatsızım tatile gidemiyorum. Kar amaçlı satış yapacağımızı söyleyerek sattılar ama maalesef yeri de almıyorlar, kiraya da veremiyoruz. 'Aylık 3 bin lira kira gelecek, siz kullanmasanız da' dediler. O da yok. Devre mülk için 60 bin lira ödedim karşılığını göremedim."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.