Detay Maxinet Vurgunları Bloke Edildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından BTK’ya gönderilen erişime kapatma talebinden sonra Detay Maxinet’e MASAK’tan da bloke hamlesi geldi.

Detay Maxinet Vurgunları Bloke Edildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından BTK’ya gönderilen erişime kapatma talebinden sonra Detay Maxinet’e MASAK’tan da bloke hamlesi geldi.

02 Nisan 2018 Pazartesi 13:59
430 Okunma
Detay Maxinet Vurgunları Bloke Edildi

Detay Maxinet, bilgisayara yüklenen yazılımı sürekli aktif tutmak için bilgisayarı açık tutarak para kazandıran bir şirket. Yatırımcılarına gümüş, altın ve platin olmak üzeri üç seçenek sunan ve yatırımcısının seçtiği platform üzerinden bilgisayarı açık bırakma süresi ve kazancı belirleyen Detay Maxinet, 3 ay önce Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından incelemeye alınmıştı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan araştırmaya göre Detay Maxinet’in 40 bin kişiden toplam 100 milyon lira topladığı saptanmıştı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) yazı gönderilerek Detay Maxinet’in internet erişimine kapatılması istenmişti. BTK tarafından işlem için aranan şirket yetkililerini ise ulaşılamamıştı.

MASAK, saadet zincirine benzer mantıkla hareket eden Detay Telekom San. Ve Tic. Limited Şti ve Detay Maxinet Teknolojileri San. ve Dış Tic. AŞ’ın hesaplarında bulunan parayı bloke etti.

40 bin kişiden toplanan 100 milyon liralık paranın bir kısmının üyelere tekrar dağıtıldığı belirtildi. 26 Mart tarihinde İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği hesapların bloke edilmesine yönelik karar verdi. MASAK’ın hazırladığı rapora dayanan hakim kararında “Piramit sistemi kullanılarak dolandırıcılık” yapılmış olabileceği iddia ediliyor.

 

Son Güncelleme: 02.04.2018 14:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
ANNE 2018-04-04 13:15:31

MEDYA BU KADAR YANLI HABER YAPABİLİR.BATAN Bİ ŞİRKET YOK ORTADA.HERKEZİN YERİ BELLİ.YAPMAYIN HAYALLERİMİZLE OYNAMAYIN BE.1600 TL İLE AÇLIK SINIRINDA YAŞIYAN İNSANLARIZ BİZ.BİRAZ VİCDAN YAA

Avatar
Oflaz 2018-04-02 15:53:34

yalan haber