Coca Cola’dan Yenilebilir Şişe Hamlesi

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Global Girişimcilik Kongresi’nde (GEC18IST), yenilebilir şişe ürettiklerini bildirdi. Kent, Hindistan ortaklarının çözümü ile şeker kamışından kayısı şişesi ürettiklerini bildirdi.

Coca Cola’dan Yenilebilir Şişe Hamlesi

Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, Global Girişimcilik Kongresi’nde (GEC18IST), yenilebilir şişe ürettiklerini bildirdi. Kent, Hindistan ortaklarının çözümü ile şeker kamışından kayısı şişesi ürettiklerini bildirdi.

17 Nisan 2018 Salı 15:49
184 Okunma
Coca Cola’dan Yenilebilir Şişe Hamlesi

Global Girişimcilik Kongresi’nde (GEC18IST), kongrenin platform başkanı Ali Sabancı’nın sorularını yanıtlayan, Coca Cola Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent, yenilebilir şişe ürettiklerini bildirdi.

217 ülkede 770 bin istihdam ile faaliyet gösteren Coca Cola, Hindistan’daki bir çözüm ortaklarından gelen proje ile şeker kamışından üretilen kayısı şişesi ürettiklerini açıkladı.

Kent, Coca Cola’nın çoklu global ve lokal bir işletme olduğunu, insanların kendilerini, kültürlerini en doğru şekilde tanıtabilmelerine olanak sağlamak zorunda olduklarını belirtti.


130 yıl önce Atlanta’da küçük bir şehirde Coca Cola’nın adımlarının atıldığını bildiren Kent, Coca-Cola’nın, ilk at arabalarında ilk reklam yapan firma olduğuna değinerek, “O yıllarda, yani bundan 130 yıl önce at arabaları ile dağıtım yapıyordu. Daha sonra sinema ve televizyonlarda reklam yapmaya başladı. Başarılı inovasyon yapmak için dünyadaki tüketiciyi takip etmeniz gerekiyor ve başkalarını takip etmemeniz, o trendlerin önünde hareket etmeniz gerekiyor. Sürekli olarak büyümeye çalışıyoruz. Tüketicinin zevkleri sürekli değişiyor. O yüzden daha uzun vadeli değerler yaratmanız gerekiyor.

Dünyadaki ilk bitki şişesini yaptık. Şeker kamışı atığından oluşturulan şişeler üretmeyi başardık. Bu şirket içinde oluşturulan bir fikir değildi. Hindistan'da ortaklarımızdan biri söyledi bu fikri... Biz de Hindistan'da fon sağladığımız bir ortağımız sayesinde bu inovasyonu yaptık. Son 3-4 yılda 8 milyardan fazla bitkiden üretilmiş şişe oluşturduk ve bitkilerden geri dönüştürülebilir şişeler üretmiş olduk. Şu anda insanların içeceğini içip, paketini yiyebileceği bir şişe üzerinde çalışıyoruz." açıklamasında bulundu.

Dünyada çapında seyahat etmediği sadece 10 ülke kaldığının altını çizen Kent, İstanbul’un çeşitlilik kültürü oluşturmak ve sorunlara çözüm geliştirmek için en iyi adres olduğunu vurguladı.

Kent, küçük işletmeleri olanların ve bunu büyütme hedefleri olanların ilk olarak insanları hayallerine inandırması gerektiğini bildirdi.

Kent, "Bugün tüketici manzarası hızla değişiyor. Yani dönüşüm geçiren tüketiciye daha yakın durmamız gerekiyor. Tüketici daha fazla güçleniyor, daha fazla seçenek istiyor. Pazarlama ve iletişim değişiyor. Kitle pazarlamasından kişisel pazarlamaya dönüşüyor." ifadesinde bulundu.
 

Son Güncelleme: 17.04.2018 15:52
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.