Çiftlik Bank'ın Paraları Kaçırdığı Yer Bulundu

İnternet ortamından yapılan yatırımlarla büyük kazançlar elde edileceği vaadini veren internet oyunu Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde şirketin tüm parasını Kıbrıs'ta bir şirkete transfer etmişti, daha sonra da tüm parayı eşinin ve kendisinin hesabına aktardığı belirlendi.

Çiftlik Bank'ın Paraları Kaçırdığı Yer Bulundu

İnternet ortamından yapılan yatırımlarla büyük kazançlar elde edileceği vaadini veren internet oyunu Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde şirketin tüm parasını Kıbrıs'ta bir şirkete transfer etmişti, daha sonra da tüm parayı eşinin ve kendisinin hesabına aktardığı belirlendi.

02 Ocak 2018 Salı 09:48
3734 Okunma
Çiftlik Bank'ın Paraları Kaçırdığı Yer Bulundu

Türkiye’de birçok kişinin yatırım yaptığı sanal oyun Çiftlik Bank’ın sahibi olan Mehmet Aydın, geçtiğimiz günlerde bütün sermayesini devrederek kayıplara karışmıştı. Yüksek gelir vaat ederek vatandaşlardan para toplayan internet oyunu Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yakalandı.

SPK, şirketin sahibi Mehmet Aydın’ın Çiftlik Bank üzerinden toplanan parayı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) kurulu olan Fame Game adlı şirkete oradan da kendisinin ve karısının şahsi hesabına paraları aktardığı belirlendi.

Konuyla ilgili olarak SPK, sanal oyun Çiftlik Bank’ın internet siteleri ve Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık, Fame Game Hayvancılık Sanayi, Çanakkale Dora Gıda ve Fame Game Software şirketinin faaliyetlerini inceleyerek bir rapor hazırladı. Hazırlanan rapor, Bilim Sanayi ve Teknoloji ile Gümrük ve Ticaret Bakanlıklarının inceleme başlattığı Çiftlik Bankla ilgili önemli detayları ortaya çıkardı. Hazırlanan SPK raporunda Çiftlik Bankın ödeme sistemi Papara aracılığıyla 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplamda 511,7 milyon lira toplandı. 62 bin 844 kişiye de 398,3 milyon lira ödeme yapıldığı belirtildi. Geriye kalan 113,4 milyon lirada Kuzey Kıbrıs’ta bulunan şirkete aktarıldığı belirlendi. Ödeme aracı olarak kullanılan Papara dışında G-pay ve Epin gibi ödeme sistemlerinden de Kıbrıs’a yaklaşık olarak 120 milyon lira gönderildiği belirlendi.

Ödeme aracı olarak kullanılan Papara hesapları üzerinde inceleme başlatan SPK, piyasadan toplanan paranın 86,6 milyon lirasını Fame Game’in Kıbrıs’ta bulunan hesabına aktarıldığı oradan da 42,3 milyon liranın Çiftlik Bank’ın sahibi olan Mehmet Aydın’ın kendi hesabına aktarıldığı belirtildi. Yapılan incelemede SPK, paranın 1,7 milyon lirasını Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın’ın hesabına aktarıldığı, 6 milyon lirasının da şirketle tespit edilemeyen bir şahsa gönderildiği belirtildi.

SPK’nın düzenlediği raporda, Mehmet Aydın’ın kişisel hesabından 22,6 milyon liranın olduğu belirtilirken, toplanan tutarların tamamı ise ticari faaliyetlere aktarılmadığı belirtildi. Paranın bir bölümünün kişisel amaçlar için kullanıldığı belirlendi.

Son Güncelleme: 02.01.2018 10:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
Emin 2018-01-02 13:20:52

Aylardır sistemdeyim 24 saati aşan bi sorun yaşamadım Bankadan başka bankaya para gönderdiğim kadar beklemiyorum CUMA günü 100tl çektim 45 saniyede Papara ya ordan ziraat hesabıma geçti gün geçtikçe oyun arayüzleri sitesi hizmetleri kaliteli hale geliyo kar oranları da ilk çıktığı zamanlardaki gibi değil brüt yüzde 80 ortalama

Avatar
Serdar 2018-01-19 17:47:22

Arkadaşlar sizler kesin dolandırıcı mağdurusunuz belliki kabullenemiyorsunuz bekle bekle yaz gelir hatırlayın KAİROS denen bir şirket var dediler ve hürriyet gazetesi yazdı sizin gibi insanlar da hep hürriyet gazetesi hakkında yalan yazıyor dediler sonra ne oldu sizin gibi gazete yi kötüleyenler kairos tan şikayetçi oldu atı alan Üsküdar'ı geçertiiiiiii sonra ne oldu güvendikleri şirket kaçççççtııııı sizde bekleyin valla bitcoin çıktı çıkalı bu tür sahtekarlar çıktı sizden topladığı paraları adamlar bitcoin den yükselttiler az karıda sizlere verdiler bakmayın siz onların ödeme yaptığına patlayana kadar ödeme yaparlar iş ponzi ponzi ama yine ümidinizi yitirmeyin çiftlik bank şirkedi size devreder ha ha haaaaa

Avatar
Ferhat 2018-01-05 20:57:16

Işiniz gücünüz yalan araştırmadan sormadan incelemeden haber yapmak artık alışkanlık olmuş bizim basında

Avatar
Vatandaş 2018-01-07 02:12:42

Neyin karı

Avatar
Metin 2018-01-02 17:31:41

Kardeşim yalan haber yapmayın adam gibi gazetecilik yapın Adam bi yere kaçmadi işinin başında Ne geveliyorsunuzz bu yaptığınız iftira yazıklar olsun size

Avatar
Kemal 2018-01-16 14:30:41

Bugün server 1e giriş yapabilen varmı hatta sisteme girebilen varmı

Avatar
Fatih 2018-03-15 14:58:00

O kadar yorum yapmışınız. Direk olarak haberi yalanlamış ve sonunda nedense hüsrana uğrayan siz olmuşsunuz. İnsan biraz düşünür sorgular kar payını banka bile vermiyor. Diyecek sözüm kalmadı...