Bursa'da Hayat Ucuzluyor

Bursa'nın çiçeği burnunda başkanı, su ve ulaşıma indirim yapacağını söyledi.

Bursa'da Hayat Ucuzluyor

Bursa'nın çiçeği burnunda başkanı, su ve ulaşıma indirim yapacağını söyledi.

08 Kasım 2017 Çarşamba 12:51
224 Okunma
Bursa'da Hayat Ucuzluyor

Bursa'da yaşanan görev değişikliğinden sonra koltuğa geçen Aktaş, icraatlerine başlamak üzere belediye içerisinde büyük bir toptanlı yaparak önemli kararlar aldı. Toptantıya katılanlar arasında BUSKİ yöneticileriyle belediyenin içerisindeki bürokratlar da bulunmaktaydı.

Başkan Alinur Aktaş, Bursalı bürokratlara yeni Âcil Eylem Planı doktrinini de açıklayarak “personel, proje ve para” yönetimi hususunda dikkatli olunması gerektiğini ifade etti. Buna göre muhtelif önlemler alarak Bursa’nın daha güçlü ve yaşanılabilir bir şehir hâle getirilmesi için çalışmalara başlama talimatı verdi. Başkan Aktaş, devraldıkları belediyenin borçlar nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşadığını ancak buna rağmen şartlar zorlanarak en iyi şekilde hizmet verileceğinin altını çizdi. Bu noktada halkın rahat ve konforlu yaşayabilmeleri adına ulaşım ile su ücretlerinde düzenleme yapacaklarını ifade etti.

Toplantıya katılan irili ufaklı yüz altmış yöneticiye durum değerlendirmesi yapan Büyükşehir Belediye Başkanı, Bursa’ya hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ifade ederek elde edilen gelirin çok dikkatli bir şekilde kullanılması gerektiği hakkında çalışmalarının olduğunu söyledi. Sözlerine, ulaşım ve su mâliyetlerinin düşürülmesi için ay sonuna kadar çalışma yapacaklarını ve muhtemelen bu ücretlerin düşeceğini ekleyerek devam eden başkan, kısa sürede faaliyetlerine başlayacağının işaretini verdi.

Başkan, basına verdiği demeçte su fiyatlarının bilhassa ucuzlayacağı ve Bursalı halkın daha yaşanılabilir bir şehri hak ettikleri ifadeleri öne çıktı. Bu doğrultuda kasım ayının sonunda Bursa’da verilen su hizmetinin ucuzlayacağı beklenmektedir.

Son Güncelleme: 08.11.2017 16:09
Anahtar Kelimeler:
Buski
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.