Bir Konkordato Başvurusu Daha

Türkiye'nin önemli inşaatlarından biri olan Palet İnşaat konkordato başvurusunda bulundu.

Bir Konkordato Başvurusu Daha

Türkiye'nin önemli inşaatlarından biri olan Palet İnşaat konkordato başvurusunda bulundu.

03 Ekim 2018 Çarşamba 09:04
115 Okunma
Bir Konkordato Başvurusu Daha

Türkiye’nin en önemli barajlarından olan Atatürk Barajı’nı, inşaat ettiği bilinen Palet inşaatın konkordatoya başvurduğu bilgisine ulaşıldı.

Ankara merkezli şirketin yöneticileri Alim Melih Kura ile M. Emre Okyar ve F. Faik Okyar’ın konkordato başvurularını ise Eylül ayının 28’inde yaptıkları öğrenildi. Ankara Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan konkordato başvurusunda, şirketin darboğaza düşmesinin sebeplerine de detaylarıyla yer verildiği kaydedilirken, şirket avukatlarının hazırladıkları dilekçelere göre ise Palet İnşaat bünyesinde pek çok bilindik projeye rastlandığı bunlar içerisinde ise en çok tanınır projenin Atatürk Barajı olduğu ifade edildi.

Hazırlanan dava dilekçesinde, Palet İnşaat’ın maddi sıkıntılarının, ekonomide yaşanan ağır kriz kaynaklı olduğu vurgulanırken, artan jeopolitik riskler ile, 15 Temmuz girişimi ve kurlardaki sert yükselişlerin de şirket dengesini olumsuz etkilediği belirtildi. Şirket başvuru dilekçesinde, üstlendiği projelere de yer verirken, bu projelerin neredeyse tamamının ise kamuya ait işler olduğu bilgisine ulaşıldı. Şirketin mevcut projelerinin sözleşme büyüklüğünün ise 660 milyon lira olduğu öğrenildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.