BİM’den Star TV Satın Alım Açıklaması

İş adamı Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Yayın Grubu kanalları Star TV, NTV ve Kral TV'nin BİM Marketler Grubu’na satılacağı iddia edilmişti. BİM’den bu iddialara yanıt geldi.

BİM’den Star TV Satın Alım Açıklaması

İş adamı Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Yayın Grubu kanalları Star TV, NTV ve Kral TV'nin BİM Marketler Grubu’na satılacağı iddia edilmişti. BİM’den bu iddialara yanıt geldi.

01 Haziran 2018 Cuma 11:54
116 Okunma
BİM’den Star TV Satın Alım Açıklaması

İş adamı Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Yayın Grubu kanalları Star TV, NTV ve Kral TV'nin BİM Marketler Grubu’na satılacağı iddiası, BİM Marketle Grubu tarafından yalanlandı.

BİM Marketler Grubu’nun Doğuş Grubu kapsamında olan Star TV’yi alacağı, ünlü perakende zincirinin Star TV'nin diğer kanalları NTV, Kral TV ile birlikte satışı konusunda iş adamı Ferit Şahenk'in sahibi olduğu Doğuş Yayın Grubu ile anlaşmanın son noktasına kadar geldiği ileri sürülmüştü.

Hatta 8 Haziran tarihinden itibaren Star TV'nin tüm programlarının yayınlarını durdurma kararı alındığı, anlaşmanın imzalanmasından önce hemen hemen tüm programlarını geri dönüşü olmayacak şekilde yayından kaldıracağı ve bu anlaşma gereği kanalların sorunsuz olarak BİM'e teslim edeceği dahi belirtilmişti.

İddialara BİM Marketler Grubu tarafından nokta konuldu. BİM satın alım işlemlerini yalanladı.

BİM Şirketler Grubu tarafından yapılan açıklamada, bazı haber mecralarında yayınlanan ve halen Doğuş Grubuna ait bulunan Star, NTV ve Kral TV kanallarının BİM’e satılacağına dair haberler gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Türkiye perakende sektörü lideri BİM’in medya sektöründe faaliyet göstermek gibi bir planı olmadığı vurgulanan açıklamada anılan TV kanalları için Doğuş Grubu ile herhangi bir görüşme yapılmadığı kamuoyuyla paylaşıldı.

Konuya ilişkin BİM tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

''Bazı haber mecralarında yayınlanan ve halen Doğuş Grubuna ait bulunan Star, NTV ve Kral TV 
kanallarının BİM’e satılacağına dair haberler gerçeği  yansıtmamaktadır.

Türkiye perakende sektörünün lideri BİM’in medya sektöründe faaliyet göstermek gibi bir planı yoktur ve anıIan TV kanalları için Doğuş Grubu ile herhangi bir görüşme yapılmamıştır.

Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.
BİM Birleşik Mağazalar ''

 

Son Güncelleme: 04.06.2018 11:57
Anahtar Kelimeler:
Star TvBim
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.