Bim ve A101'e Ucuz Et Satışında Rakip Çıktı

Bakanlık ucuz et için BİM ve A101 marketleri ile anlaşmıştı. Bu iki markette ucuz ev satışı başlamadan Migros uygun fiyatlı et satışına başladı.

Bim ve A101'e Ucuz Et Satışında Rakip Çıktı

Bakanlık ucuz et için BİM ve A101 marketleri ile anlaşmıştı. Bu iki markette ucuz ev satışı başlamadan Migros uygun fiyatlı et satışına başladı.

05 Kasım 2017 Pazar 14:02
505 Okunma
Bim ve A101'e Ucuz Et Satışında Rakip Çıktı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vatandaşa ucuz et giderebilmek için süpermarketler ile anlaşmak için harekete geçmişti.  Bakanlık ucuz et için BİM ve A101 marketleri ile anlaşmıştı.

Bu iki markette ucuz ev satışı başlamadan Migros uygun fiyatlı et satışına başladı.  Migros kıyma ve kuşbaşını Bakanlığın belirlediği fiyatları satarak süpermarketler arasında büyük bir önceliğe adım attı.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 29 liraya kıyma 31 liraya da kuşbaşı et  satışı yapılacağını duyurmuştu.  Migros'ta buna uyarak 4 Kasım Cumartesi gününden itibaren ucuz et satışına start verdi.

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın uzunca süredir uğraştığı ucuz et kampanyası sonunda meyvesini vermiş oldu.  Vatandaş artık çok daha uygun fiyatlar ile kırmızı et yiyebilecek.Migros'un başlatmış olduğu bu kampanyaya diğer süpermarketlerin de uyması bekleniyor. Tüm marketlerin uygun fiyatlı et  satması vatandaşın işine gelecek ve pek çok insan kırmızı et yiyebilecek.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı A101 ve BİM ile yaptığı anlaşmaya bağlı kalarak 2 mağazaya da 6000 ton karkas et verecek.  Bu da yıllık 72000 ton et anlamına geliyor.  2 marketten satılan et ülkemizin ihtiyacının sadece yüzde altına denk gelse de belli bir kesim ciddi anlamda bu konudan memnun kalacak.  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref  Fakıbaba bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada geri adım atmak yok bu konu ile ilgili çalışmalarımıza devam edeceğiz mesajını verdi.

Son Güncelleme: 05.11.2017 14:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
muharrem 2017-11-08 12:38:43

migros ucuz verebiliyorduda şimdiyekadar niye milletin kanını emdi acaba demmeki ucuza satılıyormuş hükümeti kutluyorum bunları böyle dize getireceksin