Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Hatay'da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Hatay Defne İlçe Kongresinde partililerine hitap etti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Hatay'da

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Hatay Defne İlçe Kongresinde partililerine hitap etti.

03 Mart 2018 Cumartesi 14:12
101 Okunma
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Hatay'da

Burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tüm kesimlerini temsil eden parti olduklarını söyleyen Özlü, "Bugün Defne'de aynı heyecan ve coşku içinde kongremizi yapıp 2019'a hazırlanacağız. Parti kongrelerinin, ayrışmanın değil, birlikteliğin kuvvetlendiği, heyecanın yenilendiği, kardeşlik bağlarının güçlendiği platformlar olduğunu AK Parti gösteriyor. Diğer illerimizde ve ilçelerimizde olduğu gibi inşallah Defne kongremizde de bu geleneği sürdüreceğiz." diye konuştu.

Daha güçlü Türkiye için tek vücut olarak yollarına devam edeceklerini söyleyen Özlü, şu ifadeleri kullandı:

"Çünkü Türkiye'nin, bu birlik ve bütünlüğe, bu kardeşliğe kenetlenmeye ihtiyacı var. İçeriden ve dışarıdan her türlü saldırıya uğrayan ülkemizin, bu saldırıları bertaraf edecek güçlü, başı dik bir şekilde yürümeye ihtiyacı var. Önüne büyük hedefleri koymuş bir siyasi iradeye, o hedefe varmak için hiçbir engelden yılmayan siyasi kadrolara ihtiyacı var. İşte o birlik ve beraberliğin adresi, AK Parti'dir, bizim partimizdir. Başı dik, güçlü iktidar, AK Parti iktidarıdır. Hiçbir engelden yılmayan kadrolar, AK Parti kadrolarıdır. Bu yüzden, milletimizin ve devletimizin geleceği için bütün AK Parti'lilerin sorumluluğu çok büyüktür. Türkiye, içerideki hainler ya da dışarıdaki maşalar tarafından dize getirilecek bir ülke değildir."

TSK'nın yürüttüğü Zeytin Dalı Hareketı'na da değinen Özlü, "Kahraman askerlerimiz, sınırlarımızı tehdit eden teröristlere karşı, destan yazıyorlar. Haklı ve meşru davamızı, her koşulda savunacağımızı, herkes çok iyi bilmelidir. Egemenlik hakkımızı, sınırlarımız içinde veya dışında, canımız pahasına da olsa savunacağımızı herkes anlamalıdır. Kararlılığımızdan sapmadan, tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Özlü, 2019 seçimlerinin bir dönüm noktası olduğunu belirterek 2019 için hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti.

Her bir AK Parti ferdine önemli görevler düştüğünü belirten Özlü, "İnşallah 2019'da, hep birlikte büyük bir zafere daha imza atacağız." diye konuştu.

AK Parti'nin, tüm kesimleri hiçbir ayrım gözetmeksizin kucakladığını ifade eden Özlü, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Her kesimi kucakladık. Bütün vatandaşlarımızı eşit gördük. Bazı partiler gibi ne bölgecilik ne de mezhepçilik yaptık. İşte bu kucaklayıcı politikalarla, şükürler olsun ki tüm Türkiye'yi AK Parti rengine boyadık. İnsanlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan, vatandaşlarımızın hepsini kucaklamaya devam edeceğiz. Çünkü biz, kimliklere ve aidiyetlere değil, insana aşığız."

Belediye başkanlıkları AK Parti'de olmayan şehirlerde hizmet yetersizliği olduğunu söyleyen Özlü, "Tabirimi mazur görün, bu illerin geri kaldığını görüyorum. Yani caddeleri, sokakları, parkları gerçekten iyi değil. Örnek vermek istemiyorum o illeri rencide etmek istemem ama belediye başkanlıkları bizde olmayan illerde sıkıntı var, hizmette eksiklik, zayıflık var." dedi.

Özlü, burada yaptığı konuşma sonrası Narlıca Mahallesi'nde yapımı süren Antakya Mobilyacılar İhtisas Küçük Sanayi Sitesi'ni ziyaret etti.

Son Güncelleme: 03.03.2018 21:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.