BDDK'dan Vatandaşı Uyardı

BDDK, sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yapanlara karşı kullanıcıları uyardı.

BDDK'dan Vatandaşı Uyardı

BDDK, sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yapanlara karşı kullanıcıları uyardı.

05 Eylül 2018 Çarşamba 11:14
73 Okunma
BDDK'dan Vatandaşı Uyardı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sosyal medya üzerinde dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşa uyarılarda bulundu. Bu platformlar üzerinden yapılan dolandırıcılıklara ilişkin bilgiler veren Kurum, yapılmaması gerekenleri hatırlattı.

İnternette sosyal medya hesapları aracılığı ile banka müşterilerini hedefleyen dolandırıcılara karşı internet reklamlar ile banka logosu ya da görsellerinin kullanılarak hazırlandığı kaydedilen ve gerçek banka izlenimi uyandıran bağlantılara erişim sağlandığını aktaran BDDK, banka müşterilerinin sosyal medya kullanıcılarına banka tarafından düzenlendiği ifade edilen hediye çekilişlerine katılım göstermemeleri, kredi kartı puan kampanyalarına katılım ya da kolay kredi kullanımı türünde cezbedici fakat gerçek olmayan vaat etlere ikna olmamaları gerektiği ile ilgili uyarılarda bulundu.

Karşılaşılan reklamların tıklanması halinde sahte sitelere yönlendirilen kullanıcılardan kimlik ve hesap bilgilerinin istendiğine de işaret eden BDDK, kullanıcıların kesinlikle bu tür bilgilerini reklam uzantılı sitelere girmemeleri gerektiğini kaydetti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.