Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik Adana'da

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik,  AK Parti Çukurova İlçe Kongresine katılarak partililerine hitap etti.

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik Adana'da

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik,  AK Parti Çukurova İlçe Kongresine katılarak partililerine hitap etti.

18 Şubat 2018 Pazar 13:54
158 Okunma
Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik Adana'da

Burada yaptığı konuşmada, Afrin'e yöneli düzenlenen harekata değinen Çelik, şehit ailelerini ziyarette yaşadıklarını anlatarak, "Anneler, babalar, eşler, çocuklar başları dik bir biçimde, 'Allah devlete, millete zeval vermesin' diyerek, adeta dua ederek bizi teselli etmeye çalıştılar." diye konuştu.

Bakan Çelik, şu şekilde devam etti:

"AK Parti sadece iktidar olmak için, sadece siyasal iktidarı yönetmek için kurulmuş bir parti değildir. AK Partililer de sadece iktidar olmak için, sadece hükümet etmek için yürüyen yol arkadaşlarımız değildir. Biz çok daha büyük bir yolun yolcusuyuz ve bu yolda mazlumların, çaresizlerin, kimsesizlerin, muhtaçların bize yönelik çağrılarına el uzatmak, onlara ulaşmak istiyoruz. Hepimizin yapması gereken işler var, mahalle başkanımızdan milletvekiline, belediye başkanımızdan belde temsilcisine kadar hepimizin yapması gereken işler var."

Afrin'de terör örgütleriyle mücadelenin yanı sıra birçok farklı şeye imza attıklarını söyleyen Çelik, şöyle devam etti:

"Bir yandan darbe girişimiyle mücadele ediyoruz. Darbe girişimi davasına giden arkadaşlarımız aynı şeyi ifade ediyorlar. FETÖ'cüler 'Görmedim, duymadım, yapmadım.' diyorlar. Bu bize, FETÖ'nün hala ne kadar tehlikeli olduğunu, ne kadar büyük bir stratejiyle hareket ettiğini, devletimize ve milletimize karşı çirken emellerinden hala vazgeçmediğini anlatmalı. TSK içerisinden bunları temizledikçe ordumuzun gücü, kuvveti, dirayeti arttı. Sınırlarımızın ötesinde hiçbir terör örgütü istemiyoruz, hiçbir terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz. Suriye'deki kardeş halkalara, Türkiye Cumhuriyeti olarak zeytin dalı uzatıyoruz, mazlumlara zeytin dalı uzatıyoruz, zalimlere Mehmetçiğin süngüsü ve kılıcıyla karşılık verirken, mazlumlara zeytin dalı uzatmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Hiç kimse şunu düşünmesin, Türkler zor durumdayken, bir takım işlerle boğuşurken biz orada terör koridoru kurarız ya da Doğu Akdeniz'de oldu bittiyle Türkiye'nin kıta sahanlığı içerisinde bir takım sondaj aramaları yaparız diyerekten Türkiye'yi oldu bittiye getirmeye kalkmasınlar. Hem Afrin'de terörle mücadele ederiz hem Doğu Akdeniz'deki haklarımızı koruruz hem de dünyanın başka bir yerinde Türkiye Cumhuriyeti ve mazlumlar için mücadele etmek gerekirse bu mücadeleyi sonuna kadar hakkıyla verme kudretine sahibiz."

TSK'nın yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda yerli mühimmat kullandıklarını belirten Çelik, bunun vatandaşların desteğiyle gerçekleştiğini belirtti.

Bakan Çelik, öte yandan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hakkında da önemli bilgiler verdi. Çelik sistemle ilgili olarak, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde, Türkiye'yi yönetmek için yüzde 50+1 oy almak gerekecek. Dolayısıyla hiç kimse dönüp de milletin kimliğiyle, duygularıyla, geleneğiyle ve geleceğiyle oynayamayacak. Artık bütün kimlikler arasında anlaşma olacak. Hiçbir kimliğin dışlanması, hiçbir vatandaşımızın idealinin ötelenmesi ve hiçbir vatandaş kesiminin dışlanması diye bir şey olamayacak." dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.