Asgari Ücreti 2 Bin Liranın Üzerinde İsteyeceğiz

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücretin revize edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Asgari Ücreti 2 Bin Liranın Üzerinde İsteyeceğiz

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay asgari ücretin revize edilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

18 Ekim 2018 Perşembe 14:45
167 Okunma
Asgari Ücreti 2 Bin Liranın Üzerinde İsteyeceğiz

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan açıklamada, asgari ücretlinin mevcut şartlara artık dayanacak gücünün kalmadığı belirtilerek, asgari ücretin 2 bin liranın üzerinde olması talebinde bulunacaklarını belirttiği kaydedildi. Başkan Ergün Atalay, konuyla ilgili hafta başında randevularının olduğunu ve Bakanla bu hafta içi yapacakları konuşmadan sonra kamuoyunu aydınlatacaklarını vurguladı.

Ergün Atalay Afyon’da düzenlenen sendika eğitiminde yaptığı açıklamada, Türk-İş’in sahip olduğu üye sayısının 4 milyon civarında olduğunu ve sendika olarak hata yapmamak adına oldukça özenli davrandıklarını söylediği kaydedildi.

Asgari ücret konusuna ise Malatya’da değinen Atalay; "Bu ülkede ekonomik sıkıntı var. Kriz, ekonomik sıkıntı, dolar, adına ne derseniz deyin, bir sıkıntı var. Bu sıkıntılardan istifade eden de oluyor, bedel ödeyenler de oluyor. Kar edenler de oluyor, zarar edenler de oluyor. Şimdi işsiz, asgari ücretli ve emekli en çok zarar edenler. Sonra enflasyona uymayarak çalışanlar var. Onun için böyle dönemlerde ülkemiz komple bir bedel ödüyor. Amerika işin içinde, dünya işin içinde. Bu ekonomik savaş. Dünyada ülkelerin çıkarları falan yok. Ekonomik çıkarlar var. Suudi Arabistan'ın Yahudi'yle ne çıkarı var ki? Var çıkarı. Amerika'yla ne çıkarı var ki? Var çıkarı." ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki hafta içerisinde ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na müracaat edeceklerini belirten Ergün Atalay, Aralık ayında yapılacak olan asgari ücret görüşmelerini geriye çekmek istediklerini söyleyeceklerini ifade etti. Aralık ayında hükümetle gerçekleşecek olan görüşmede de asgari ücretin 2 bin liranın üzerinde olmasını isteyeceklerinin altını çizerek, makul ve mantıklı rakamlardan bahsetmek gerektiğini belirtti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.