ASELSAN Yine Zoru Başardı

Son birkaç yıldır piyasanın en değerli şirketleri arasında yer alan ASELSAN, yerli takograf cihazı üretmeyi başardı.

ASELSAN Yine Zoru Başardı

Son birkaç yıldır piyasanın en değerli şirketleri arasında yer alan ASELSAN, yerli takograf cihazı üretmeyi başardı.

07 Aralık 2017 Perşembe 21:54
223 Okunma
ASELSAN Yine Zoru Başardı

Son bir sene içerisinde borsadaki değeri inanılmaz artış gösteren ASELSAN, şimdi yeni bir teknoloji için kolları sıvadı. Karayolu taşımacılığında kullanılması zorunlu olan takograf cihazlarını üretmeye hazırlanan ASELSAN, böylece dünyada sadece birkaç ülkenin üretebildiği ekonomik sistemi ülkemize de getirmiş olacak.

ASELSAN, takograf cihazlarını ülkemizde üreterek, yurtdışına çıkan dövizin de cebimizde kalmasını sağlayacak. Böylece hem tasarruf sağlanacak hem de karayolu taşımacılığımız daha ihtimamlı bir şekilde gerçekleşecek.

Neredeyse her ay farklı bir başarılı projeye imza atan ASELSAN, araştırma ve geliştirme ekibiyle birlikte sürekli yeniliklerin peşinden koşuyor. Başta savunma sanayi olmak üzere ülkenin teknolojik anlamda kritik ekipmanlarının yapımını üstlendiği kurum, aynı zamanda son birkaç yıldır borsada en fazla değer artışı gösteren şirketler arasında yer alıyor. Hâli hazırdaki tecrübeli ekibi ile yenilik peşinde koşan ASELSAN, bünyesinde barındırdığı askerî teknolojiyi de kamusal anlamda faaliyete entegre etmeyi başarıyor.

Son olarak araştırma ve geliştirme faaliyetleri başarılı bir şekilde sonuçlanan sayısal takograf cihazının üretilmesini başaran ASELSAN, böylece Türkiye’yi büyük bir bağımlılıktan kurtarmış oldu. Avrupa Birliği ülkelerinde kamyon, kamyonet ve yüksek sayıda yolcu taşıyan araçların kullanmasının zorunlu olduğu sayısal takograf cihazları dünyada sadece birkaç ülke tarafından üretiliyor. ASELSAN, ürettiği bu cihaz sayesinde yaklaşık bir milyar euro değerindeki dövizin yine ülkemizde kalmasını sağlayacak.

Son Güncelleme: 08.12.2017 00:16
Anahtar Kelimeler:
ASELSANTakograf
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.