Altın, Hızla Düşmeye Devam Edecek

Uzmanlara göre; altın, yılın sonuna doğru, yılın en düşük seviyesine ulaşmış olacak.

Altın, Hızla Düşmeye Devam Edecek

Uzmanlara göre; altın, yılın sonuna doğru, yılın en düşük seviyesine ulaşmış olacak.

04 Kasım 2018 Pazar 17:38
151 Okunma
Altın, Hızla Düşmeye Devam Edecek

Piyasalar genelinde hâkim unsur konumunda yer alan birçok faktörden ilk ikisi, döviz kurları ile altın fiyatlarıdır. Dünya çağındaki tüm ekonomik sistemler, aslında bu iki temel etken etrafında şekillenmektedir. Enerji piyasası içerisinde yer alan ve global etkilere neden olma potansiyeline sahip petrol ve benzeri ürün fiyatları bile, altın ile doğrudan ilişki içerisinde bulunmaktadır.

Türk insanının da gözdesi konumunda bulunan altın, bir yatırım aracı olarak en sık tercih edilen unsur izlenimi göstermektedir. 2018 yılının Ağustos ayı içerisinde, gram fiyatı iki yüz seksen bir lira çıtasını aşmayı başaran altın, böylelikle tarihinin en üst seviyesindeki rekor bedelini de icra etmiş oldu. Döviz kurlarındaki son dönemin düşüş eğilimleri, siyasi gerilimlerin de azalması ile nispeten rahat bir piyasa ortamı yaratırken, altın da hızla düşmeye başladı. Yatırımcı üzerinde bir üzüntü yaratan bu durum, uzmanlar tarafından altındaki düşüşün hızlı bir biçimde devam edeceği yönündeki uyarı nitelikli yorumların doğuşuna da neden oldu. Uzmanlara göre; altın, yılın sonuna doğru, yılın en düşük seviyesine ulaşmış olacak.   

Anahtar Kelimeler:
AltınDüşüşDevam
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.