Alanya'da Oteller Doldu

Turizmin gözde mekanlarından Antalya'da 9 günlük Kurban Bayramı tatili yoğunluğu yaşanıyor.

Alanya'da Oteller Doldu

Turizmin gözde mekanlarından Antalya'da 9 günlük Kurban Bayramı tatili yoğunluğu yaşanıyor.

12 Ağustos 2018 Pazar 00:11
97 Okunma
Alanya'da Oteller Doldu

AA muhabirine yaşanan yoğunluk hakkında açıklama yapan ALTİD Başkanı Burhan Sili, bayram nedeniyle Alanya ilçesinde bulunan otellerin %90 oranında, bazı otellerin ise %100 oranında dolduğunu açıkladı.

İnsanların kurban kesiminden sonra tatile çıktığını belirten Sili, "Her ne kadar uzun bir bayram dönemi olsa da 3-5 günlük tatiller ağırlıklı gerçekleşecek. İç pazardaki talep bu yönde. Bir yandan da Avrupa ve Rusya'dan ciddi bir talep olduğu için tesislerimiz dolu durumda." diye konuştu.

Bayram dolayısıyla talebin arttığını belirten Sili, tatilcilere uyarılarda bulunarak, "Son dakikada tatile çıkanların rezervasyon yaptırmadan gelmemelerini rica ediyoruz. 'Tatile gittim, çimende yattım, çayırda yattım, Alanya çok güzel' demenin de önüne geçmek istemiyoruz. Tatile gelenler bunu bilerek gelsin." dedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöre Temsil Kurulu Başkanı Bilal Korkmaz ise tatilciler için iyi bayram dileklerinde bulundu.

Otellerde yoğunluk olduğunu ifade eden Korkmaz, sözlerine şunları ekledi:

"Oteller şu anda dolu. Bayramda zaten dolu olacak. Tatilcilere tavsiyemiz, acentalardan rezervasyon yapmadan tatile çıkmasınlar. Çünkü gittikleri yerde konaklayacakları yer bulamayabilirler. Taşımada sıkıntı yaşayabilirler. Kesinlikle bu sezon yüksek sezonda denk geldiği için dolu. Bu bizi de mutlu ediyor elbette. Bu demek değildir gelmesinler, yanlış anlaşılmasın. Biz herkesi bekliyoruz. Sadece mağdur olmasınlar. Geliş gidiş programlarını ona göre yapsınlar."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.