"AK Parti Kurulduğunda Ekonomi Berbat Durumdaydı"

AK Parti Erzurum 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresi'nde konuşan Başbakan Yardımcısı Akdağ, kendi iktidar dönemlerinden önce Türkiye'de her türlü hürriyetin ağır bir biçimde kısıtlandığını iddia ederek, partisinin kurulduğu 2002 yılında Türkiye ekonominin berbat durumda olduğunu ileri sürdü.

"AK Parti Kurulduğunda Ekonomi Berbat Durumdaydı"

AK Parti Erzurum 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresi'nde konuşan Başbakan Yardımcısı Akdağ, kendi iktidar dönemlerinden önce Türkiye'de her türlü hürriyetin ağır bir biçimde kısıtlandığını iddia ederek, partisinin kurulduğu 2002 yılında Türkiye ekonominin berbat durumda olduğunu ileri sürdü.

31 Mart 2018 Cumartesi 17:55
125 Okunma
"AK Parti Kurulduğunda Ekonomi Berbat Durumdaydı"

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonu'ndaki AK Parti Erzurum 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türk milletinin tarih boyunca hayırlı işler yaptığını vurguladı.

Akdağ, Türk milletinin asırlar boyu İslam'ın sancaktarlığını yaptığını kaydederek, şöyle devam etti:

"Bu milletin torunları olarak bu coğrafyada çok büyük mesuliyetlerimiz var. AK Parti kurulduğunda Türkiye yangın yeriydi, ekonomimiz berbat durumdaydı, insanlar sağlık hizmeti alamıyordu, bireysel hürriyetimize sahip değildik. Başını örten kardeşimiz okullarda okuma fırsatına sahip değildi. Her türlü hürriyetler ağır biçimde kısıtlanmıştı. AK Parti ile ülke değişmeye başladı. Hepimiz biliyoruz ki AK Parti'nin iktidara gelişiyle Türkiye'de vesayet hemen sonlanmadı. Bir taraftan yargıyla bir taraftan Silahlı Kuvvetlerle bir taraftan sermayenin gücünü kullanarak yıllarca AK Parti iktidarda olduğu halde üstümüzdeki bu vesayeti devam ettirmeye çalıştılar."

Recep Akdağ, 15 Temmuz gecesi gençlerin bir eliyle bozkurt diğer eliyle de Rabia işareti yaptığını belirterek, memleketin menfaati doğrultusunda gençlerin tek yürek olduğunun altını çizdi.

"KILIÇDAROĞLU'NDA BÖYLE BİR MEDENİYET TELAKKİSİNİ GÖREMİYORUZ"

Akdağ, AK Parti ve MHP'nin 2019 seçimleri için ittifak yaptığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Memleketin yüksek menfaatleri varsa orada ayrılık gayrılık yok. Keşke ana muhalefet partisi CHP'de de bu idrak olsa, ama heyhat. Sayın Kılıçdaroğlu ve partisinde böyle bir idraki böyle bir medeniyet telakkisini göremiyoruz. Nitekim Afrin harekatında bunu gördük. Bizzat Sayın Kılıçdaroğlu, 'Afrin'e girmemeliyiz' dedi. Genel Başkan Yardımcıları 'biz YPG'yi, PYD'yi terör örgütü müdürler, bilmiyoruz ki' dediler. Çıktılar Türk ordusuyla mücadele eden ve hayatlarını feda eden Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) terörist diyenler oldu. İçlerinden bir grup başkan vekili çıktı çok kötü bir benzetmeydi, insan demek istemiyor ama 'Afrin bir fare kapanı' dedi. O sözü söylerken nereye gideceğini de fark edemedi. Eğer girersek çıkamayız dediler. Bakın 58 günde o hainler Afrin'den çakallar gibi arkalarına bakmadan kaçıp gitmek zorunda kaldılar."

"ANA MUHALEFETİN BÜYÜK HATASI OLDU"

Recep Akdağ, herkesin Türk milletinin ordusunu bugün Afrin'e götüren, yarın icap ederse Münbiç ve teröristlerin bulunduğu her yere götürüp oraları temizleyecek siyasi iradeyi ve liderliği göreceğini vurgulayarak, ana muhalefet partisinin konuyla ilgili büyük hatası olduğunu söyledi.

Konuşmasını CHP'nin Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin tutumuna tepki göstererek sürdüren Akdağ, şunları kaydetti:

"Önce girmeyin dediler, sonra muvaffakiyet olunca Sayın Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp, 'ordumuz AK Parti'nin yanlışlarını düzeltiyor' dedi. Gerçekten bu kadar basiretsizlik, bu kadar siyasi tarihten anlamama bir ana muhalefet partisi liderinden beklenmez. Ben Milli Güvenlik Kurulunda yer alan bir kardeşinizim, bütün bu kararların verilme aşamasını ben de takip ettim. Afrin harekatının, ondan önce Fırat Kalkanı Harekatı'nın kararlaştırılmasında liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan elbette birinci rol oynamıştır, elbette onun gösterdiği yolda ordumuz yürümüştür."

Kongreye, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Zehra Taşkesenlioğlu ve Orhan Deligöz'ün yanı sıra AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

Son Güncelleme: 31.03.2018 18:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.