ABD İran Ambargosunu Deldi

Partisinin milletvekilleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ambargonun ABD tarafından delindiğini ifade etti.

ABD İran Ambargosunu Deldi

Partisinin milletvekilleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ambargonun ABD tarafından delindiğini ifade etti.

02 Aralık 2017 Cumartesi 09:24
222 Okunma
ABD İran Ambargosunu Deldi

Kimi şehirlerin AKP’li milletvekilleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nde devam etmekte olan Reza Zarrab davasına ilişkin konuştu. Ambargoyu bizzat Amerika’nın kendisinin deldiğini söyleyen cumhurbaşkanı, Boeing uçak firması ile İran’ın yaptığı anlaşmaları hatırlattı. Cumhurbaşkanı ayrıca, Türkiye’nin görebileceği bir sıkıntının olmadığını dile getirdi.

Erdoğan’ın bir araya geldiği milletvekilleri, seçildikleri şehirlere ilişkin yeni yatırım taleplerinde bulunarak bunu Cumhurbaşkanına ilettiler. Cumhurbaşkanı, önümüzdeki senenin yatırımlar için daha sık ve faal geçeceğini hatırlatarak önümüzdeki seçimlerde milletvekillerinden kendi seçim bölgeleri için olağanüstü çalışma beklediğinin altını çizdi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın görev süresi boyunca muhtelif zamanlar dile getirilen taşeron işçilere kadro konusu hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilgili çalışanlara ilişkin çalışmanın tamamlandığını ve bu hafta içerisinde mecliste görüşüleceğini ifade etti. Toplantı sırasında Recep Tayyip Erdoğan, çarpık kentleşmeye ilişkin görüşlerini de sundu. Erdoğan’a göre dikey mimari yerine yatay mimarinin tercih edilmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanı, bizatihi konuya ilişkin yorumda bulunarak binaların artık dikey olmayacağını ve çarpık yapılaşmanın son bulacağını açıkladı.

İstanbul’daki temaslarına devam eden Cumhurbaşkanı, Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde kalıyor. Burada partisinin kurmay heyetini kabul eden Erdoğan, akşam vakitlerinde de başbakan ile görüştü. Erdoğan, milletvekilleri ile çalışmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 02.12.2017 09:26
Anahtar Kelimeler:
Boeing
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.