4. Uluslararası İyilik Ödülleri Tarihi Belli Oldu

Türkiye Diyanet Vakfı 4. Uluslararası İyilik Ödülleri'nin tarihini açıkladı.

4. Uluslararası İyilik Ödülleri Tarihi Belli Oldu

Türkiye Diyanet Vakfı 4. Uluslararası İyilik Ödülleri'nin tarihini açıkladı.

19 Şubat 2018 Pazartesi 12:09
157 Okunma
4. Uluslararası İyilik Ödülleri Tarihi Belli Oldu

İyiliğin yayılması ve bu hususta toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan "Uluslararası İyilik Ödülleri Programı" nda 7 hikaye ön elemeyi geçti. Hikayelerin ödüllendirileceği tarih belli oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre, 4. Uluslararası İyilik Ödülleri Programı, vakfın kuruluş yıl dönümü olan 13 Mart'ta, Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Programda, Türkiye'nin ve dünyanın farklı noktalarında topluma örnek olan, çevresine ve dünyaya umut olan 7 iyilik öncüsüne ödül verilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İlyas Serenli, "İyilik için yaşamayı var oluş sebebi, programın sadece bir ödül töreni değil, aynı zamanda duyarlı bir kamuoyu ve vakıf medeniyetinin yeniden inşası için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenleniyor." açıklamasını yaptı.

İnsanlık adına büyük umutlar sunan iyilikleri seçen Serenli, "Elbette yapılan her iyilik değerli ve güzeldir. Burada asıl amacımız ülkemize ve yaşadığımız dünyamıza bir mesaj vermek, örnek oluşturacak iyilikleri göstermek, ufak bir iyiliğin nasıl büyük umutlara vesile olabileceğini anlatabilmek. Verdiğimiz ödül maddi bir değer taşımıyor ancak manevi değerinin çok büyük olduğunu düşünüyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yine aynı şekilde ülkemiz ve dünyanın farklı bölgelerinden iyilik sahiplerine ödül vermek istiyoruz. Bu anlamda hikayelerin özgün ve orijinal, yaşanmış ve güncel olmasını, dünya için umut olmasını, sonuç bakımından insana ve çevreye katkı sağlamasını, insani yardım, sağlık, eğitim ve çevre alanında yapılmasını önemsedik. Bu çerçevede, Türkiye Diyanet Vakfı olarak faaliyet gösterdiğimiz 140 ülkede iş birliği yaptığımız kurum ve kuruluşlardan, Diyanet İşleri Başkanlığı yurt dışı temsilciliklerinden, il ve ilçe müftülüklerinden, sivil toplum kuruluşları ve medyadan, aynı zamanda iyiliklere şahit olan kişilerden gelen bin beş yüze yakın yaşanmış iyilik hikayesi değerlendirildi." sözlerini kaydetti.

4 farklı komisyonla gönderilen iyilik hikayelerinin elemesinin yapıldığını açıklayan Serenli, ön elemeyle 14'e düşürülen hikaye sayısının jüri ile, 7'ye düşürüldüğünü aktardı.

Serenli yaptığı değerlendirmede, iyiliğin paylaştıkça çoğalacağı, bir iyiliği duyurmanın, anlatmanın, aktarmanın birçok insanı iyilik yapmaya teşvik edeceği düşüncesiyle adım attıklarını açıkladı.

Son Güncelleme: 19.02.2018 20:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.