Yeni Kripto Para IOTA Patladı

Yatırımcıların dikkatini üzerine çeken bitcoin herkesin ilgi odağı olurken, kripto para IOTA değerini iki gün içerisinde yüzde 120 arttırarak büyük bir yükselişe geçti.

Yeni Kripto Para IOTA Patladı

Yatırımcıların dikkatini üzerine çeken bitcoin herkesin ilgi odağı olurken, kripto para IOTA değerini iki gün içerisinde yüzde 120 arttırarak büyük bir yükselişe geçti.

05 Aralık 2017 Salı 17:08
323 Okunma
Yeni Kripto Para IOTA Patladı

Dijital paraların değeri artarken yatırımcılar bitcoine büyük miktarlarla giriş yapıyor. Tüm gözler bitcoine çevrilmişken kimsenin beklemediği bir anda yükselişe geçen bir diğer kripto para da IOTA, son iki günde değerini yüzde 120 arttırarak işlem görüyor.

Yatırımcıların son bir yılda büyük ilgisini çeken kripto paralar günden güne değerlerini arttırıyor. Bitcoin son bir ayda rekor yükselişlerle tarihininin en yüksek değerleriyle karşılaşıyor. Geride bıraktığımız bir haftada 12 bin dolara kadar yükseliş gösteren bitcoinin piyasa değeri 200 milyar dolar seviyesine ulaşmış durumda.

Yaşanan rekor yükselişlerin ardından bitcoine merkez bankalarından tepkiler gelirken, ünlü ekonomist Stephen Roach, bitcoinin çok tehlikeli bir yatırım olduğuna dikkat çekerken balon olduğunu belirtti ve her balon gibi bunun da patlayacağını vurguladı.

Bitcoin üzerinde yaşanan bu gelişmelerin arkasında değerine değer katan bir kripto para birimi daha çıktı ortaya. Geride bıraktığımız pazar günü 1.45 seviyelerinden işlem gören IOTA kripto para birimi bir anda iki günün ardından 3.21 doalra kadar yükseliş gösterdi.

iki günün ardından yüzde 120 gibi artışa erişen IOTA yatırımcıların büyük ilgisini çekti. Piyasa değeri şu an 8 milyar dolar seviyesini geçen IOTA, veri sektöründe Fujitsu, Microfot ve Samsung gibi devlerle anlaşması değerini arttırmasında büyük etken oldu.

IOTA son olarak yatırımların gerçekleşmesi ile birlikte değerini arttırmanın yanı sıra dijital paralar sıralamasında kendisini beşinciliğe kadar çıkarmış bulunuyor.

Son Güncelleme: 07.12.2017 11:22
Anahtar Kelimeler:
BitcoinKripto ParaIOTA
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.