Ethereum'dan Dijital Kedi Oyunu

Kripto paralar günden güne değerini katlamaya devam ederken, Ethereum kendi bünyesinde çıkardığı CryptoKitties oyunu ile bir haftada 1 milyon dolardan fazla yatırım aldı.

Ethereum'dan Dijital Kedi Oyunu

Kripto paralar günden güne değerini katlamaya devam ederken, Ethereum kendi bünyesinde çıkardığı CryptoKitties oyunu ile bir haftada 1 milyon dolardan fazla yatırım aldı.

04 Aralık 2017 Pazartesi 16:18
251 Okunma
Ethereum'dan Dijital Kedi Oyunu

 Kripto paralar değerini katlamaya devam ederken, kendi içlerinde çıkardıkları oyunlarla yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bitcoinden sonra ikinci büyük kripto para olan Ethereum çıkardığı dijital oyun ile büyük bir yatırım alıyor. Türkçesi dijital kediler olan CryptoKitties oyununa bir hafta yaklaşık 1,3 milyon dolar yatırım sağlandı.

Dijital paraların birçok yatırımcının dikkatini çektiği 2017 senesinde, bu paraların kendi bünyesinde çıkarmış oldukları oyunlar ile hedefini günden güne büyütüyor.

Kısa zaman önce dijital oyunu piyasaya süren Ethereum blok zinciri, kullanıcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşınca bir hafta içerisinde 1 milyonda dolardan fazla yatırımla karşılaştı.

Oyuna gelecek olursak, CryptoKitties adı verilen oyunda kartların yer aldığı ve kullanıcılar farklı özelliklere sahip kedileri besleyip, alım-satım işlemi yapabiliyor.

Büyük bir rağbet gören dijital oyun 28 Kasım’da çıkmasına rağmen bir hafta içerisinde yaklaşık 1,3 milyon dolar para girişi yapıldı. Oyun içerisinde yer alan kedilerin bazılarının fiyatlarının 246 ethereum değerine sahip olduğu yani yaklaşık olarak 113 bin dolar olduğu belirtiliyor.

Piyasada yer alan ethereum’ların yaklaşık yüzde 4’üne sahip oyunda, bu alanda yatırım yapan kişilerin ilgisini çekmişe benziyor. Dijital paralara yatırım yapmayan kişiler içinde farklı bir yatırım alanı oluşturan oyun kısa süreçte büyük yatırım alarak dikkatleri üzerine çekti.

Dijital para piyasası birçok merkez bankasından eleştiri almaya devam ederken bir yandan yükselmeye devam ediyor.

Anahtar Kelimeler:
EthereumDijital ParaKripto
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.