BtcTurk Akşam Saatlerinde Kapatıldı Siteden Açıklama Geldi

Yatırımcıların kripto para borsası olarak kullandığı BtcTurk sitesine akşam saatlerinde ulaşım engellendi. BtcTurk sitesine giriş yapılamıyor. Resmi twitter hesabından açıklama geldi.

BtcTurk Akşam Saatlerinde Kapatıldı Siteden Açıklama Geldi

Yatırımcıların kripto para borsası olarak kullandığı BtcTurk sitesine akşam saatlerinde ulaşım engellendi. BtcTurk sitesine giriş yapılamıyor. Resmi twitter hesabından açıklama geldi.

19 Aralık 2017 Salı 21:09
1171 Okunma
BtcTurk Akşam Saatlerinde Kapatıldı Siteden Açıklama Geldi

Türkiye’den kullanıcıların kripto para birimi Bitcoin almak için kullandığı BtcTurk akşam saatlerinde kapandı. Siteye giriş yapmak isteyen kullanıcılar ulaşamıyor. BtcTurk resmi twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

Kripto para borsası olan BtcTurk’un resmi internet sitesinin kapanmasının ardından yatırımcılar, resmi twitter hesaplarına mesaj yağmuruna tuttu. Kullanıcılar aynı zamanda sitenin mail adresine konuyla ilgili e-posta gönderiminde bulunuyor.

Şu anda resmi bir açıklama olmamakla birlikte, siteye ulaşılamıyor. Türkiye’den kripto para borsasına girmek isteyen yatırımcıların birçoğu BtcTurk aracılığıyla para yatırımında bulunuyor. Ancak siteye erişim sağlanmıyor. Kripto para borsası için kullanılan BtcTurk kapandığı yönünde kullanıcılar sosyal medyadan mesaj atıyor.

Resmi twitter hesaplarından konuyla ilgili açıklama yapan BtcTurk yayınlanan mesajda "Değerli Kullanıcılarımız, Yaklaşık 20:20 itibarı ile sitemize erişim problemi yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz sorunun detayları üzerinde çalışmaya devam etmektedir. Hesap güvenliğiniz ile ilgili bir durum söz konusu değildir. Gelişmeleri buradan paylaşıyor olacağız." ifadelerini kullandı. 

Kripto para borsalarında bu hafta Güney Koreli Youbit'in siber saldırıya uğramasının ardından pekçok kullanıcı güvenlik önlemlerini artırdı. Birçok kripto borsası işleten site de bu önlemleri aldı. Ancak Türkiye piyasalarında kullanıcıların çok sık kullandığı BtcTurk bugün gün içerisinde iki kez kapandı. 

Siteye ilk olarak 16:00'da erişimde problemler yaşanmaya başladı. Bununla ilgili açıklama yapan BtcTurk resmi twitter hesabı "Değerli Kullanıcılarımız, 12.12.2017 saat 16:00 itibarı ile sistemlerimize erişimde problemler yaşanmaya başlanmıştır. Teknik ekibimiz bu konu üzerinde detaylı olarak çalışmaktadır. Sorun en kısa sürede çözülecektir." ifadelerini kullandı. 

Ancak site akşam saatlerinde siteye birkez daha erişim yapılamadı. Bununla ilgili olarak bir kez daha açıklamayı twitter hesabından yapan BtcTurk, "Değerli Kullanıcılarımız, Sitemizin bakım çalışmaları devam etmektedir. Hesaplarınız konusunda endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Saat 22:00 sularında yeniden online olmayı bekliyoruz. Gelişmeleri resmi hesaplarımızdan paylaşıyor olacağız" açıklamasında bulundu. 

Son olarak BtcTurk yatırımcıların hesaplarının güvende olduğunu ve teknik ekibin problemi çözmek için çalışmalarının devam ettiğini belirtti. 

Son Güncelleme: 19.12.2017 22:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.